Dolnoliptovské derby v prvom kole Slovenského pohára

Liptovská Teplá zvládla 1. kolo Slovnaft cupu. V ďalšom kole vyzvú MFK Ružomberok. Foto: Tomáš Lubelec
V stredu 10. augusta sa uskutočnilo 1. kolo Slovnaft Cupu. V úvodnom vyraďovacom kole sa stretli OŠK Renop Liptovská Teplá a TJ Družstevník Liptovská Štiavnica.

Najväčšou motiváciou na víťazstvo bolo pre futbalistov jednoznačne stretnutie sa v rámci 2. kola Slovnaft Cupu v okresnom šlágri proti prvoligistovi MFK Ružomberok. Liptovská Teplá vyhrala v sezóne 2021/2022 VI. Slovekon ligu s osem bodovým náskokom a postúpila do krajskej V. ligy, čo im umožnilo zúčastniť sa Slovnaft Cupu.

Káder oblastného majstra Liptovského futbalového zväzu posilnili počas letného prestupového okna aj hráči pohárového súpera z Liptovskej Štiavnice. Tá je neľahkej situácii, keď vypadla po reorganizácii amatérskych krajských súťaží do novovytvorenej IV. Ligy a viacero hráčov zutekalo do iných tímov. Na dolnoliptovské derby sa Štiavničania vyzbierali a poctivo si ho na ihrisku odpracovali.

Vstup do zápasu mali lepší domáci hráči, ktorí ovládli na ihrisku celý prvý polčas. O najtesnejšom výsledku v prospech Liptovskej Teplej rozhodol v 32. minúte bývalý Štiavničan Martin Matula. „Čakali sme ťažké stretnutie, čo sa aj potvrdilo. Prvá polka však bola z našej strany lepšia,“ povedal tréner domácich Ján Kovalčík.

Veľká snaha vyrovnanie nepriniesla

Liptovská Štiavnica však v druhom polčase nezložila zbrane a snažila sa dostať aspoň k remízovému výsledku, ktorý by im zabezpečil po riadnom hracom čase penaltový rozstrel. Nestarnúci bývalý prvoligový hráč a hrajúci tréner Peter Hoferica sa však s tímom mohol snažiť ako chcel, no gól sa jemu ani jeho spoluhráčom vsietiť nepodarilo.

Tréner domácich Ján Kovalčík sa zápasu aj napriek chýrom o nedostavení sa Liptovskej Štiavnice bál. „Vedeli sme o súperovi, že aj napriek problémom s kádrom zbrojí. Získali talentovaného brankára z Liptovského Mikuláša a do klubu prišli ďalší mladí chlapci,“ povedal na margo súpera Kovalčík.

S pohárovou súťažou sa tak Štiavničania lúčia. Oveľa väčšiu radosť tak majú hráči L. Teplej, ktorí sa tešia na 2. kolo a renomovaného súpera. V 2. kole Slovnaft Cupu pôjde o veľký zápasový trhák, v ktorom sa 23. resp. 24. augusta stretnú s aktuálnym vicemajstrom Fortuna ligy MFK Ružomberok.

Slovnaft Cup – 1. kolo:

OŠK Renop Liptovská Teplá – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 1:0 (1:0)

Góly: 32. Matula, Žlté karty: 83. Matula – 85. Putnocký, Rozhodovali: Pleva – Vrtich, Balogh, Diváci: 300.

OŠK Renop Liptovská Teplá: Lako – Greguška (70. Penjak), Lovás, Eliáš (83. Marton), T. Gejdoš – Kvasničák, Milan, Kardoš – Bobek (90. Novák), Matula, Žiaran (46. M. Gejdoš).

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica: Mikušiak – Maslo, Mihálik, Murín, Benčo – Omasta, Huba, Hoferica – Gajdoš, Ondrík, Trnkócy.

Fotogaléria

Foto: Tomáš Lubelec

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.