Domáca ligová premiéra

Ružomberčania sa prvýkrát v sezóne predstavia pred vlastnými fanúšikmi. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v piatok 4. augusta o 20:30 h stretnutie 2. kola Niké ligy proti MFK Skalica.

Zverenci Petra Tomka zaznamenali neúspešný vstup do novej sezóny najvyššej futbalovej súťaže, keď v úvodnom kole prehrali v severoslovenskom derby s MŠK Žilina 1:3.

Neúspešný vstup „Ruže“ do sezóny

Vydarená jar v podaní Záhorákov

Futbalisti MFK Skalica obsadili v uplynulom ročníku vtedajšej Fortuna ligy v rámci základnej časti predposledné 11. miestoZáhoráci sa následne predstavili v skupine o záchranu, v ktorej to po zlepšených výsledkoch vytiahli na 8. priečku.

Skaličania si v nadstavbe pripísali v 10-tich vystúpeniach šesť výhier, tri remízy a jednu prehru. Zverenci Pavla Majerníka napokon skončili v skupine o udržanie sa za Ružomberkom, ktorý dolnú šestku vyhral so 7-bodovým náskokom.

Úspešný štart do ligy

Mužstvo zo Záhoria odohralo v príprave šesť stretnutí, v ktorých si pripísalo tri výhry, dve prehry a jednu remízu. Skaličania úvodné ligové vystúpenie zvládli výborne, keď na vlastnom štadióne zdolali FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0.

V uplynulom ročníku sa Ružomberok so Skalicou v rámci všetkých súťaží stretol až v piatich prípadoch, pričom dva razy vyhrali oranžoví, dvakrát sa z triumfu tešil ich súper a jeden zápas sa skončil deľbou bodov.

Liptáci v minulej sezóne neuspeli so ZáhorákmiSlovnaft Cupe, keď im osemfinále podľahli 1:2 po pokutových kopoch, keď sa duel v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1.

Ďalší domáci zápas

Priamy prenos zo stretnutia MFK Ružomberok – MFK Skalica odvysiela televízia Nova Sport 1. Najbližší duel odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 12. augusta o 18:00 h, keď opätovne na vlastnom ihrisku privítajú vicemajstrovský FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Vzápätí zavítajú Liptáci pod hrad Matúša Čáka, keď vyzvú AS Trenčín (19. august). Augustový program uzavrú Ružomberčania domácim súbojom proti majstrovskému ŠK Slovan Bratislava (26. august).

Program 2. kola Niké ligy:

MFK Ružomberok – MFK Skalica (04. august o 20:30 h)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Košice (05. august o 18:00 h)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica (05. august o 18:00 h)

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce (05. august o 18:00 h)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Spartak Trnava (06. august o 18:00 h)

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina (06. august o 20:30 h)

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23:

MFK Ružomberok – MFK Skalica 1:2 (8. kolo, nadstavba)

MFK Skalica – MFK Ružomberok 1:1 (4. kolo, nadstavba)

MFK Skalica – MFK Ružomberok 2:1 po pokutových kopoch (Slovnaft Cup)

MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:0 (12. kolo FL)

MFK Skalica – MFK Ružomberok 0:2 (1. kolo FL)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.