
Zverenci Petra Tomka otvorili nový ročník Niké ligy severoslovenským derby na pôde Žiliny. V základnej zostave Ružomberka sa nachádzali aj jeho dve nové akvizície – obranca Juraj Kotula a záložník Marián Chobot. V úvodnej polhodine sa hra prelínala zo strany na stranu, pričom obe mužstvá si vytvorili niekoľko príležitostí, no tie neboli nebezpečné. Hneď prvá veľká šanca duelu sa ale skončila gólom.
V 38. minúte sa šikovne uvoľnil žilinský útočník Henry Addo a s prispením žrde prekonal ružomberského brankára Ivana Krajčírika – 1:0. O pár minút mohli „šošoni“ viesť už o dva góly, avšak strelu Adriána Kaprálika zneškodnil pozorný I. Krajčírik. Žilinský tlak pokračoval naďalej, keď vzápätí musel ružomberský gólman riešiť ďalšiu nepríjemnú situáciu.
V závere prvého dejstva dali o sebe vedieť aj Ružomberčania, keď z diaľky vystrelil Samuel Šefčík. Pokus ružomberského záložníka ale tesne minul svätyňu domácej brány. Po úvodnom polčase vyhrávala Žilina 1:0.
„Tomkovci“ sa z vyrovnania dlho netešili
Druhú 45-minútovku otvorili lepšie Liptáci. Tí v 58. minúte vyrovnali stav stretnutia, keď sa strelou z voleja presadil Kristóf Domonkos – 1:1. Ihneď po vyrovnávajúcom góle ružomberský tréner Peter Tomko siahol k trojnásobnému striedaniu, keď Olivera Luterána, Martina Chriena a Mariána Chobota nahradilo trio Martin Boďa, Timotej Múdry a Samuel Lavrinčík.
Ružomberčania sa však z remízového stavu netešili dlho. V 68. minúte bol blízko ku gólu Dávid Ďuriš, ktorého však fantasticky vychytal ružomberský kapitán I. Krajčírik. Z ďalšej šance však už „šošoni“ skórovali, keď sa druhýkrát v stretnutí presadil Henry Addo – 2:1. V 80. minúte mohli Liptáci opätovne vyrovnať, lenže pokus Kristófa Domonkosa tesne minul domácu bránu.
Štvrtá prehra so Žilinou
Keďže Ružomberčania nevyužili svoju príležitosť na vyrovnanie, prišiel zákonitý trest. V 83. minúte potvrdil víťazstvo Žiliny striedajúci Mário Sauer, ktorý zvýšil skóre na 3:1. V nadstavenom čase mohli žlto-zelení udrieť po štvrtýkrát, no radosť M. Sauerovi pokazil ďalším skvelým zákrokom I. Krajčírik.
Napriek tomu MŠK Žilina triumfovala nad MFK Ružomberok 3:1. Oranžoví zaznamenali štvrtú prehru s týmto súperom po sebe a navyše prehrali s ním rovnakým výsledkom ako v poslednom zápase uplynulej sezóny.
Najbližší duel odohrajú futbalisti MFK Ružomberok v piatok 4. augusta o 20:30 hod., keď na vlastnom ihrisku privítajú MFK Skalica. Tento súboj odvysiela aj televízia Nova Sport 1.
Niké liga – 1. kolo:
MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 38. Addo a 70. Addo, 83. Sauer – 58. Domonkos. Žlté karty: Stojčevski – Luterán, Gerec. Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Poláček. Diváci: 1603.
MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Ndjeungoue – Kopásek (46. Rusnák), Adang, Gidi (63. Sauer), Javorček – Kaprálik (63. Iľko), Jambor (C) (63. Ďuriš), Addo (81. Minárik).
MFK Ružomberok: Krajčírik (C) – Kotula, Maslo, Malý, Selecký – Chrien (59. Múdry), Domonkos, Luterán (59. Boďa) – Šefčík (75. Tučný), Gerec (79. Jackuliak), Chobot (59. Lavrinčík).
Výsledky ostatných zápasov:
MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:4
MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
MFK Skalica – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0
FC Košice – ŠK Slovan Bratislava 0:0
FC Spartak Trnava – AS Trenčín 1:2
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.