Dva výstavné góly z priamych kopov. Ružomberok sa rozlúčil s domácimi fanúšikmi deľbou bodov

Ružomberčania zaznamenali 11 remízu v sezóne. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 11. mája stretnutie 9. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Zverenci Ondřeja Smetanu nastúpili v poslednom domácom tohtosezónnom dueli proti Žiline, ktorá v ostatnom období hrá vo veľmi dobrej forme. Hráči spod Dubňa v uplynulom kole „rabovali“ v hlavnom meste, keď zdolali Slovan Bratislava 3:2 a sú tak v hre o miestenku do pohárovej Európy. Na druhej strane, Liptáci vďaka triumfu v Slovnaft Cupe majú účasť v predkole Európskej ligy už istú.

Od úvodu boli aktívnejší „šošoni“, ktorí mohli otvoriť skóre stretnutia už v 9. minúte, no najskôr si „vylámali“ zuby na domácom brankárovi Dominikovi Ťapajovi, pričom pri následnej dorážke mu pomohla žrď. V 15. minúte ružomberský gólman opätovne čaroval, keď výborným zákrokom zneškodnil pokus Samuela Ďatka.

V 33. minúte urobil veľkú defenzívnu chybu žilinský obranca Andrej Stojčevski, pričom tesne pred šestnástkou fauloval ružomberského kapitána Mareka Zsigmunda. Hlavný rozhodca Boris Marhefka udelil hosťujúcemu hráčovi najskôr žltú kartu, no po konzultácii so systémom VAR ho napokon vylúčil. Realizáciu priameho kopu obstaral Kristóf Domonkos, ktorý výstavnou strelou otvoril gólový účet stretnutia – 1:0.

Zaslúžená remíza

Žilinčania po zmene strán, napriek oslabeniu, pokračovali v aktivite, pričom už po pár sekundách druhého polčasu mohli vyrovnať, no proti bol Ťapaj. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vytvorili niekoľkých šancí, avšak ani jedna z nich nebola vyložene gólová.

V 88. minúte sa „šošoni“ dočkali vyrovnania, keď z priameho kopu skóroval Timotej Jambor1:1. V nadstavenom čase mohol víťazstvo na ružomberskú stranu strhnúť striedajúci David Jackuliak, lenže proti bol žilinský brankár Ľubomír Belko. Súboj pod Čebraťom sa tak skončil spravodlivou deľbou bodov.

Oranžoví si upevnili svoju pozíciu na 5. mieste tabuľky, so ziskom 47 bodov. Žilina je priebežne druhá, s 55 bodmi. Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 18. mája o 17:00 h na trávniku majstrovského Slovana Bratislava. Týmto súbojom ukončia „Smetanovci“ aktuálny ročník Niké ligy.

Hlasy trénerov /zdroj: šport.sk/

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Videli sme slušné ligové stretnutie. Prvý polčas bol z oboch strán otvorený. Hostia mali šance i závary, my takisto dobrý balans v ofenzíve, čo sa týka rýchlych prechodov, aj postupného útoku. Boli sme aj nebezpeční, no vyskytlo sa i veľa situácií, keď sme boli neopatrní a neriešili sme ich kvalitne. Potom sme si pomohli štandardkou a vylúčením, pričom naďalej sme chceli byť aktívni. V druhej polke sa to aj darilo. Vedeli sme, že Žilina musí vyhrať, že aj proti desiatim to bude náročné. Nechceli sme im to úplne otvoriť, mysleli sme aj na zadné vrátka. Mali sme však nejakú šancu dotiahnuť kvalitnejšie. Finálna tretina nás tentoraz hnevala. Bolo treba dať gól na 2:0 a bolo by po zápase.“

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina: „Sme smutní a sklamaní, že sme zápas nezvládli trojbodovo. V prvom polčase naše mužstvo malo viac šancí, aj tri-štyri tutovky. Ružomberok prvý i druhý polčas hrozil hlavne z rýchlych protiútokov, 40-50 metrové návraty sú potom veľmi náročné. Klobúk dole pred chalanmi, veď od 36. minúty hrali o jedného hráča menej. Na začiatku druhého polčasu sme mali ďalšiu tutovku. Napokon sme boli odmenení aspoň vyrovnávajúcim gólom. Berieme bod, ale nezakrývam sklamanie, chceli sme vyhrať.“

Niké liga – 9. kolo (skupina o titul):

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1 (1:0)

Góly: 36. Domonkos – 88. Jambor. Žlté karty: Chobot, Mojžiš, Chrien, Selecký – Bari, Minárik. Červená karta: 34. Stojčevski (ZA). Rozhodovali: Marhefka – Straka, Košecký. Diváci: 1 515.

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš, Domonkos (79. Luterán), Lavrinčík, Zsigmund (79. Múdry), Tučný (72. Jackuliak), Chrien, Gerec (72. Boďa), Chobot (63. Selecký).

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue, Ďatko (83. Hranica), Gidi, Sauer, S. Javorček (83. Adang), Bile (72. Essomba), Jambor, Iľko (46. Bari).