Famózny víkend ružomberských žien

Ružomberské ženské výbery zaznamenali úspešný štart do novej sezóny. Foto: MFK Ružomberok

Futbalistky MFK Ružomberok remizovali so Slovanom Bratislava 0:0. Dorastenky a žiačky v úvodnom kole deklasovali Michalovce.

Najstaršie reprezentantky ružomberského ženského futbalu otvorili novú sezónu víťazne, keď predminulý víkend zdolali na vlastnom ihrisku MŠK Žilina vysoko 7:1.

Fantastický začiatok sezóny ružomberských celkov

Šláger kola nespoznal víťaza

V druhom kole čakal zverenkyne Jaroslava Súkeníka poriadne náročný protivník, keď nastúpili na pôde vicemajstrovského Slovana Bratislava. V ostatnom ročníku ho ale bronzové Liptáčky dokázali dva razy zdolať na jeho štadióne.

Súboj, ktorý bol magnetom kola, ale nepriniesol gól. Zápas v hlavnom meste Slovenska sa skončil bezgólovou remízou (0:0). Najbližší duel odohrajú Ružomberčanky v sobotu 26. augusta o 11:00 hod., keď v domácom prostredí privítajú Tatran Prešov.

Sedem gólov za polčas

Do ligového kolotoča vstúpili fantasticky ružomberské juniorky, ktoré si na úvod sezóny z chuti zastrieľali. Zverenkyne Igora Bellu privítali na vlastnom ihrisku Michalovce. V ostatnom ročníku obsadili Liptáčky v základnej časti súťaže 3. miesto. Družstvo spod Čebraťa sa následne predstavilo v skupine o umiestnenie sa, ktorú suverénne ovládlo.

„Ruža“ začala duel so Zemplínčankami famózne, keď v 12. minúte vyhrávala už 4:0. Do polčasu skórovali Ružomberčanky ešte trikrát, vďaka čomu viedli po úvodnom dejstve vysoko 7:0.

Zemplínčanky odišli s desiatimi gólmi

Po zmene strán sa síce presadili aj hostky, no Liptáčky dokázali streliť ešte tri góly. „Ruža“ napokon zdolala Michalovce jednoznačne 10:1. Ružomberčanky za hladkým triumfom potiahla predovšetkým Nela Pačanová, ktorá strelila hetrik. Dva góly pridala striedajúca Natália Jurčová.

Najbližší duel odohrajú zverenkyne Igora Bellu v nedeľu 27. augustaSpišskej Novej Vsi.základnej časti súťaže čaká ružomberské družstvo ešte 17 vystúpení. Po odohraní tejto časti sa tabuľka rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o umiestnenie sa.

„Ruža“ vybavila zápas v úvodnej štvrťhodine

Rovnako víťazne otvorili novú ligovú sezónu aj ružomberské žiačky. Tie obsadili v uplynulom ročníku v základnej časti súťaže 5. miesto, vďaka čomu si vybojovali účasť v skupine o umiestnenie sa, ktorú napokon bez väčších problémov ovládli.

V úvodnom ligovom vystúpení sa Ružomberčanky predstavili na vlastnej pôde proti Michalovciam. Liptáčky začali súboj úžasne, keď už v 16. minúte vyhrávali 3:0. Do polčasu sa už skóre nezmenilo.

Ďalší debakel Michaloviec

Po zmene strán udrela „Ruža“ ešte štyrikrát. Družstvo spod Čebraťa napokon triumfovalo nad Michalovcami vysoko 7:0. Dva góly v stretnutí si pripísali Simona Bačkorová a kapitánka Diana Lauková.

Najbližšie sa predstavia zverenkyne Ľuboša Žihlavníka v nedeľu 27. augustaSpišskej Novej Vsi.základnej časti odohrajú ružomberské žiačky ešte 17 zápasov. Následne sa ligová tabuľka vyprofiluje na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o umiestenie sa.

Výsledky ružomberských ženských výberov:

DEMIŠPORT liga I. liga (ženy) – 2. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 0:0

1. LD – WU19 – 1. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 10:1 (7:0)

Góly: 12., 40. a 75. Pačanová, 78. a 80. Jurčová, 7. Hrúziková, 8. Ogureková, 10. Gerecová, 22. Šingliarová, 37. Budinská (11 m) – 80. Baková.

1. LŽ – WU15 – 1. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 7:0 (3:0)

Góly: 11. a 64. Bačkorová, 16. a 47. Lauková, 4. Baláková, 39. Maslová, 66. Palušáková.