Fantastická forma pokračuje. Ružomberok zdolal obrovského favorita a postúpil do semifinále

Liptáci sa prebojovali v Slovenskom pohári medzi kvarteto najlepších tímov. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v stredu 28. februára štvrťfinálový zápas Slovnaft Cupu.

Liptákom sa do cesty postavila vicemajstrovská Dunajská Streda, s ktorou však dokázali v tejto sezóne v rámci ligovej súťaže dvakrát remizovať. Napriek tomu, že oranžoví čelili veľkému favoritovi, pričom nastúpili na jeho pôde, tak sa im podarilo husársky kúsok a dokázali ho vyradiť.

V úvodnej 15-minútovke si obe mužstvá vytvorili po jednej príležitosti, avšak bez gólového efektu. Na prvú veľkú šancu si diváci museli počkať až do 32. minúty, keď sa do zakončenia dostal Taras Kačaraba, lenže tesne minul ružomberskú bránu. Po prvom polčase tak bolo skóre 0:0.

Druhý polčas priniesol omnoho viac šancí a aj gól, ktorý mal prívlastok víťazný. Hneď v jeho úvodnej 15-minútovke si Dunajskostredčania vypracovali tri nádejné príležitosti, avšak ani jednu z nich nedokázali pretaviť na gól. Po hodine hry dali o sebe vedieť opätovne domáci hráči, no ani v tomto prípade neboli úspešní. Keďže DAC nevyužil niekoľkých gólových možností, prišiel zákonitý trest.

Umlčali vyše 6 000 fanúšikov

V 73. minúte umlčali Ružomberčania MOL Arénu. Jan Hladík potiahol ružomberský protiútok, následne loptu naservíroval do šestnástky na voľného Alexandra Seleckého, ktorý ju sklepol na Martina Chriena a ten nekompromisnou strelou otvoril skóre duelu – 0:1.

Zaskočeným Dunajskostredčanom pár minút trvalo, kým sa znova dostali do zápasu. Domáci favorit si síce vytvoril ešte dve šance, no ani jedna z nich nemala gólové parametre. MFK Ružomberok napokon triumfoval v Dunajskej Strede 1:0 a postúpil do semifinále Slovnaft Cupu. Zverenci Ondřeja Smetanu potvrdili výbornú jarnú formu, keďže doposiaľ vyhrali všetky štyri stretnutia.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 2. marca o 17:00 h, keď v poslednom kole základnej časti Niké ligy privítajú na svojom štadióne FK Železiarne Podbrezová.

Slovnaft Cup – štvrťfinále:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

/MFK Ružomberok postúpil do semifinále/

Gól: 73. Chrien. Žlté karty: Vitális – Lavrinčík, Tučný. Diváci: 6 342. Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Vitko.

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Dimun, Ramadan, Jürgens (72. Gavrić), Andzouana, Kaša, Vitális (83. Barišić), Kačaraba, Trusa, Gruszkowski, Yapi (78. Kone).

MFK Ružomberok: Frühwald – Mojžiš, Luterán, Múdry, Šefčík (57. Hladík), Lavrinčík (70. Zsigmund), Chobot (46. Boďa), Gabriel, Selecký, Chrien (76. Tučný), Malý.