Fantastická ružomberská päťminútovka. Smetanovci vďaka nej uspeli aj na Horehroní

Liptáci zvíťazili v Podbrezovej. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 16. marca stretnutie 2. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Tím spod Čebraťa nastúpil v priebehu dvoch týždňov na druhý zápas proti železiarom. Tí sa na domáci duel naladili víťazne, keď počas týždňa šokovali vo štvrťfinále Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava, ktorý zdolali na jeho trávniku 3:1. Horehronci vďaka tomu postúpili medzi kvarteto najlepších mužstiev v národnom pohári, medzi ktorými si nachádzajú aj Liptáci.

V prvom polčase boli síce aktívnejší Podbrezovčania, ktorí si vytvorili dve sľubné príležitosti, no ani jednej z nich nedokázali skórovať. „Ruža“ si v tejto časti hry nevypracovala výraznejšiu šancu. Aj preto bol stav po úvodnej 45-minútovke bezgólový.

Šťastná ruka trénera

Po zmene strán prišiel na ihrisko Jan Hladík a onedlho aj Martin Boďa, a ako sa neskôr ukázalo, bol to výborný ťah ružomberského realizačného tímu. Oranžoví predviedli v druhom polčase diametrálne odlišný výkon, čo sa napokon prejavilo aj na konečnom výsledku.

V 60. minutie vystrašil domáceho brankára Ivana Reháka prudkou strelou Samuel Lavrinčík. Bola to len predzvesť toho, čo prišlo o pár sekúnd. Podbrezovský gólman urobil obrovskú chybu pri rozohrávke, ktorú skvelo využil Jan Hladík, ktorý otvoril skóre stretnutia – 0:1. V 66. minúte sa tento hráč výborne uvoľnil, nahral pred bránu voľnému Martinovi Boďovi, ktorý zvýšil vedenie hostí na 0:2.

Najbližšie až na Veľkú noc

V záverečnej 20-minútovke domáci železiari zvýšili svoj tlak, avšak ten nedokázali pretaviť ani v zníženie. Ružomberčania napokon zvíťazili na Horehroní 2:0 a na jar vyhrali už piatykrát zo šiestich ligových vystúpení. Liptáci si vďaka tomuto triumfu polepšili aj v tabuľke, keď preskočili práve svojho súpera a posunuli sa na 5. miesto.

Najvyššiu futbalovú súťaž na dva týždne preruší asociačný termín. Po ňom odohrajú zverenci Ondřeja Smetanu najbližší zápas na veľkonočný piatok, t. j. 29. marca o 17:30 h, keď na svojom štadióne privítajú FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Niké liga – 2. kolo (nadstavba):

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 61. Hladík, 66. Boďa. Žlté karty: Paraj – Frühwald, Domonkos. Rozhodovali: Choreň – Roszbeck, Pacák. Diváci: 1 167.

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke (68. Mrva), Kováčik, Bajo, Chyla (68. Faško), Ridwan (68. Masaryk), Galčík (46. Talakov), Kabongo (46. Assinor), Paraj.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš, Luterán, Múdry (46. Lavrinčík), Zsigmund, Selecký, Chrien (87. Domonkos), Šefčík (58. Boďa), Gerec (46. Hladík).