Fantastický výsledok! Ružomberok pripravil o body majstrovský Slovan

Ružomberčania remizovali s úradujúcim slovenským majstrom. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v nedeľu 3. decembra stretnutie 16. kola Niké ligy.

Mužstvo spod Čebraťa bolo v zápase mimoriadne efektívne, keď z dvoch striel skórovalo dvakrát. Od úvodu boli podľa očakávania aktívnejší belasí, no boli to Liptáci, ktorí otvorili gólový účet duelu. V 25. minúte sa z hranice veľkého vápna presadil Timotej Múdry, ktorý využil výbornú prihrávku Olivera Luterána a šokoval Tehelné pole – 0:1.

Oranžoví sa však z vedenia tešili len šesť minút. V 31. minúte prešprintoval Aleksandar Čavrić po pravej strane Šimona Gabriela, poslal prihrávku do pokutového územia a Marko Tolić so šťastím vyrovnal na 1:1. Ružomberčania však o pár minút pripravili favorizovaným Slovanistom ďalší sok. V 38. minúte vycvičil Martin Chrien domácich obrancov a poslal svoj tím druhýkrát v zápase do vedenia – 1:2. Po úvodnej 45-minútovke tak v hlavnom meste prekvapujúco vyhrávali Liptáci.

Výborným defenzívnym výkonom ukončili víťaznú sériu majstra

Tréner belasých Vladimír Weiss reagoval na nepriaznivý vývoj dvojnásobným striedaním počas polčasovej prestávky. Ružomberčania hneď v úvode druhého dejstva rozvlnili sieť, no gól Jana Hladíka bol pre ofsajd neuznaný. Slovanisti postupne stupňovali svoj tlak a napokon sa dočkali vyrovnávajúceho gólu v 58. minúte, keď sa z bezprostrednej blízkosti presadil striedajúci Dávid Strelec2:2.

Aj v ďalšom priebehu druhého polčasu domáci búšili do obranného valu Liptákov, no tí odolávali. Niekoľkokrát ich opätovne podržal brankár Tomáš Frühwald, ktorý zneškodnil množstvo nebezpečných šancí. Ružomberok vďaka tomu remizoval so Slovanom Bratislava 2:2 a ukončil jeho 10-zápasovú víťaznú ligovú sériu.

Belasí aj napriek deľbe bodov ostali na čele súťaže, no pred druhou Žilinou majú už len štvorbodový náskok. Ružomberčania si v tabuľke polepšili, keď sa vyšvihli na 8. miesto, so ziskom 18 bodov. Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 9. decembra o 15:00 h na svojom štadióne proti Dukle Banská Bystrica.

Niké liga – 16. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:2 (1:2)

Góly: 31. Tolić, 58. Strelec – 25. Múdry, 38. Chrien. Žlté karty: Tolić – Zsigmund, Luterán, Smetana (tréner Ružomberka). Rozhodovali: Micheľ – Štrbo, Bednár. Diváci: 2329.

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Pauschek, Bajrić (74. Kašia), Wimmer, Lovat (85. Zmrhal) – Kucka, Kankava – Čavrić, Tolić (90. Sharani), Marcelli (46. Barseghjan) – Abubakari (46. Strelec).

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán, Malý, Maslo, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Zsigmund, Múdry (83. Chobot) – Hladík (61. Šefčík), Chrien (68. Boďa).

FC Košice – MFK Zemplín Michalovce 2:1

FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:2

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:2

MFK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

FC Spartak Trnava – MFK Skalica 2:0

Tabuľka Niké ligy po 16. kole (zdroj: nikeliga.sk)