Fantastický výsledok ružomberských žien

Ženské výbery MFK Ružomberok pokračujú v demolácii súperov. Foto: MFK Ružomberok

Futbalistky MFK Ružomberok skončia v lige na 3. mieste, vďaka čomu získajú bronzové medaily.

Najstaršie reprezentantky ružomberského ženského futbalu definitívne rozhodli o svojom úspechu cez víkend, keď v Banskej Bystrici triumfovali hladko 7:2. Keďže ich priamy súperboji o 3. priečku FC Spartak Trnava prehral v Myjave 5:1, tak Ružomberčanky môžu s predstihom oslavovať zisk bronzových medailí.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka obsadili v základnej časti súťaže 4. miesto, vďaka čomu si zaistili účasť v skupine o 1. – 5. miesto. Pred duelom pod Uprínom zaznamenali Liptáčky v šiestich odohraných zápasoch v rámci nadstavby tri výhry, dve remízy a jednu prehru. V uplynulom kole „Ruža“ privítala na vlastnom ihrisku majstrovský Spartak Myjava, pričom ho po výbornom výkone obrala o body po výsledku 2:2.

Ružomberčanky ozbíjali slovenského šampióna

Gólová smršť „Ruže“ v prvom polčase

Súboj v Banskej Bystrici začali Ružomberčanky skvelo, keď už v 7. minúte vyhrávali 2:0. Skóre stretnutia otvorila najlepšia strelkyňa „Ruže“ Darina Hrúziková1:0. Vzápätí na ňu naviazala Tatiana Sirejová (2:0). Do polčasu pridali Liptáčky ešte tri góly, pričom sa dvakrát presadila Rebeka Žihlavníková, jeden gól strelila aj Ema Ťapajáková. Po úvodnej 45-minútovke tak bol zápas vybavený, keďže Ružomberčanky vyhrávali 5:0.

V druhom dejstve síce Banskobystričanky dali dva góly, no aj „Ruža“ skórovala dva razy. Najskôr sa druhýkrát v stretnutí presadila Darina Hrúziková (6:1). Konečnú podobu výsledku dala v 83. minúte Stanislava Líšková7:2.

Liptáčky napokon triumfovali pod Urpínom vysoko 7:2 a čakali na výsledok popoludňajšieho duelu v Myjave. Ružomberčanky vedeli, že ak Spartak Trnava na Záhorí neuspeje, tak skončia v lige na 3. mieste.

Zaslúžený bronz Ružomberka

„Kopaničiarky“ potvrdili úlohu favorita a Trnavu deklasovali hladko 5:1. Vďaka tomuto výsledku zverenkyne Jaroslava Súkeníka, bez ohľadu na zostávajúce zápasy do konca súťaže, skončia v tabuľke na 3. priečke, čo možno považovať za veľký úspech.

V uplynulej sezóne Ružomberčanky ako nováčik súťaže skončili v lige na 4. mieste a zahrali si v skupine o titul, v ktorej obsadili konečnú 5. priečku. V aktuálnom ročníku Liptáčky potvrdili progres a zaslúžene získajú bronz. Do konca ligy odohrá „Ruža“ už iba jeden zápas. Vydarený ročník ukončia Ružomberčanky stretnutím v Trnave, ktoré odohrajú v sobotu 3. júna o 11:00 hod.

Demišport liga – 1. liga (ženy) – 25. kolo:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:7 (0:5)

Góly: 67. Havranová, 75. Mazuchová – 5. a 73. Hrúziková, 22. a 34. Žihlavníková, 7. Sirejová, 28. Ťapajáková, 83. Líšková. Rozhodovali: Kováč – Majer. Diváci: 30.

MFK Dukla Banská Bystrica: Tišliarová – Mazuchová, Brandysová (46. Jančíková), Jančová, Veselová, Havranová, Herbríková, Tesáková, Lukach, Boháčiková (71. Vojteková), Dunajská

MFK Ružomberok: Králiková – Červeňová (57. Húsková), Kriavčková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková (46. Tomčíková), Kovaliková, Žihlavníková (66. Líšková), Maslová, Sirejová (46. Bruníková), Hrúziková (73. Nagyová)