Ružomberčanky ozbíjali slovenského šampióna

Futbalistky MFK Ružomberok ukončili sezónu na začiatku júna. Foto: MFK Ružomberok
Futbalistky MFK Ružomberok remizovali cez víkend v 6. kole nadstavby so Spartakom Myjava 2:2.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka obsadili v základnej časti súťaže 4. miesto, vďaka čomu si zaistili účasť v skupine o 1. – 5. miesto. Po šiestich zápasoch nadstavby sa Liptáčky nachádzajú na skvelej 3. priečke.

Pred záverečným domácim súbojom v sezóne odohrali Ružomberčanky v skupine o titul päť stretnutí, v ktorých si pripísali tri výhry, jednu remízu a jednu prehru. V ostatnom dueli sa Liptáčky predstavili na pôde vicemajstrovského ŠK Slovan Bratislava, ktorého po skvelom obrate zdolali 2:1.

Ružomberčanky oskalpovali úradujúceho slovenského vicemajstra

Duel proti slovenskému majstrovi

V tejto sezóne odohrali Ružomberčanky s Myjavou tri zápasy, pričom vo všetkých prípadoch sa z triumfu tešili „kopaničiarky“. Je potrebné však dodať, že Spartak Myjava v uplynulej sezóne získal majstrovský titul a rovnaký úspech sa mu podaril aj v prebiehajúcom ročníku.

Myjavčanky pred týmto stretnutím zaznamenali v 23 dueloch úctyhodných 21 výhier a len jednu remízu a jednu prehru a zaslúžene tak sú na čele tabuľky. Liptáčky ale túžili veľkého favorita prekvapiť pripraviť ho o body.

Výborný prvý polčas „Ruže“

Ľubochni, kde hráva svoje domáce zápasy ženský kolektív MFK Ružomberok, začali lepšie práve Liptáčky. Tie sa v 16. minúte ujali vedenia zásluhou Dariny Hrúzikovej1:0. Pre ťahúňku ružomberského družstva išlo už o 16. ligový gól v sezóne, vďaka čomu jej patrí delená 3. pozíciatabuľke strelkýň. Ofenzívna hráčka „Ruže“ zároveň vyrovnala svoj gólový nástrel z minulého ročníka.

Myjavčanky síce o 11 minút vyrovnali skóre po góle Andrey Bogorovej na 1:1, no potom opäť prišla ďalšia hviezdna chvíľka domáceho celku. V 36. minúte sa presadila Jana MaslováRužomberčanky znova vyhrávali – 2:1. Liptáčky si svoj náskok do polčasu postrážili a do kabín išli v lepšej nálade ako ich súperky.

Liptáčky šokovali obrovského favorita

Krátko po zmene strán „kopaničiarky“ vyrovnali skóre na 2:2, keď druhýkrát v stretnutí skórovala Andrea Bogorová. Pre útočníčku Spartaka Myjava išlo už o neuveriteľný 47. ligový gól (!) v ročníku, vďaka čomu jej suverénne patrí prvé miestotabuľke strelkýň.

V stretnutí už ďalší gól nepadol a tak Ružomberčanky obrali o body ďalšieho veľkého favorita. Liptáčky remizovali s najlepším ženským futbalovým tímom na Slovensku 2:2 a do tabuľky si pripísali mimoriadne cenný bod. Pre Myjavčanky išlo len o tretiu stratu bodov v aktuálnom ligovom ročníku.

Ružomberčanky majú bronz na dosah

Do konca súťaže odohrajú Liptáčky ešte dve stretnutia, pričom majú na dosah zisk ligového bronzu, čo by bol pre ne obrovský úspech. Pred štvrtou Trnavou„Ruža“ 4-bodový náskok, no hráčky z malého Ríma majú zápas k dobru. Trnavčanky však v tomto kole prehrali na vlastnom ihrisku so Slovanom Bratislava 2:3 a nevyužili príležitosť znížiť manko na Ružomberčanky.

Súboj s Myjavou bol pre ružomberské futbalistky posledný na ich štadióne v tejto sezóne. V zostávajúcich dvoch kolách sa „Ruža“ totiž predstaví na ihriskách súperov. Najbližší duel Liptáčky odohrajú v sobotu 27. mája v Banskej BystriciNadstavbovú časť súťaže ukončia zápasom v Trnave (3. jún). Všetky stretnutia majú úvodný výkop o 11:00 hod.

V prípade, že Ružomberčanky v najbližšom kole zvíťazia v meste pod Urpínom a zároveň Trnavčanky prehrajú na pôde majstrovského Spartaka Myjava, tak Liptáčky s určitosťou obsadia v lige 3. miesto a získajú bronzové medaily.

Demišport liga – 1. liga (ženy) – 24. kolo:

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 2:2 (2:1)

Góly: 16. Hrúziková, 36. Maslová – 27. a 53. Bogorová. Rozhodovali: Kapusta – Majerčík, Diabelko. Diváci: 50.

MFK Ružomberok: J. Králiková – Červeňová, Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková, Tomčíková (77. E. Králiková), Žihlavníková (77. Húsková), Maslová (90. Havalec), Sirejová (63. Líšková), Hrúziková.

Spartak Myjava: Čermáková – Nárožná (46. Boorová), Pirťanová, Horváthová, Honková, Glatzová, Kucharčíková, Neveďalová (71. Sluková), Retkesová (62. Panáková), Bogorová, Hucovičová (46. Matušicová).