Fantázia! Ružomberok zdolal účastníka pohárovej Európy po góle z nadstaveného času

Liptáci pokračujú vo výborných výkonoch. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 6. apríla stretnutie 4. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Zverenci Ondřeja Smetanu nastúpili na druhý zápas v priebehu týždňa, keďže v utorok odohrali úvodný semifinálový duel Slovnaft CupuLipanoch, kde triumfovali vysoko 5:0 a urobili veľký krok k postupu do finále. Ich protivník – FC Spartak Trnava rovnako počas týždňa absolvoval semifinálový súboj Slovenského pohára, pričom v domácom prostredí zdolal Podbrezovú 1:0.

„Spartakovci“ pred stretnutím v Liptove ťahali päťzápasovú víťaznú šnúru v rámci všetkých súťaží, pričom v nich ani raz neinkasovali. „Smetanovci“ to však na tohto súpera vedia, keďže naposledy s ním prehrali v novembri 2020. Oranžovým sa nielenže podarilo predĺžiť danú sériu s „bílymi andelmi“ a prekonať ich brankára po 506 minútach, ale pripísali si aj mimoriadne cennú výhru.

Prvý polčas pod Čebraťom veľa futbalovej krásy nepriniesol. Jedinú veľkú príležitosť v tejto časti hry si vypracovali domáci v 30. minúte, avšak Jana Hladíka vychytal trnavský brankár. Do kabín tak išli mužstvá za bezgólového stavu.

Expresné vyrovnanie

Po zmene strán sa obraz hry zmenil a diváci v ňom videli až tri góly. Úvodnú šancu druhého polčasu si vytvorili Trnavčania v 55. minúte, no proti bol pozorný Tomáš Frühwald, ktorý zneškodnil pokus Filipa Bainovića. Vzápätí však udreli Liptáci, keď v 56. minúte skóroval Alexander Selecký, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Domáci sa ale z vedenia dlho neradovali.

Už v 58. minúte totiž strelou z blízka vyrovnal Philip Azango na 1:1. Jeho gól však preveroval systém VAR, keďže trnavský útočník Michal Ďuriš pred ním zahral rukou, no napriek tomu hlavný rozhodca Peter Ziemba gól uznal. Po dlhých minútach bez vážnejšej šance na oboch stranách pohrozili oranžoví v 84. minúte, lenže priamy kop Samuela Lavrinčíka nemal gólové parametre.

Víťazný gól z poslednej šance zápasu

Keď už to vyzeralo tak, že si aktéri duelu body podelia, prišiel na radosť domácich fanúšikov gól do siete súpera. V 95. minúte zahrávali Liptáci rohový kop. K lopte sa po veľkej skrumáži v šestnástke dostal Matúš Malý, ktorý rozhodol o výhre „Ruže“ – 2:1.

Ružomberčania síce ostali na 5. mieste tabuľky, no na tretiu Žilinu strácajú už len tri body. Práve na jej pôde odohrajú najbližší ligový zápas, a to v piatok 12. apríla o 17:30 h.

Hlasy trénerov /zdroj: FC Spartak Trnava/

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Bol to skôr remízový zápas. Myslím, že v prvom polčase bola Trnava na nás dobre pripravená, s čím sme počítali, ale nevedeli sme si s tým poradiť. V druhom polčase chlapci dobre zareagovali a naša prípravná fáza bola lepšia. Dostali sme do priestorov, kde sme mohli viac hrať, ale bolo ťažké sa do ich obrany dostať a vytvoriť si nejaké šance. Vtedy musí prísť dlhý aut, štandardky a tlak na súperovu kvalitnú obranu. To sa nám párkrát podarilo a takto to dopadlo. Za víťazstvo sme radi, je veľmi cenné.“

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava: „Bol to bojovný, vyrovnaný, remízový zápas na zlom ihrisku. Veľa strát a málo šancí, veľa bojovnosti a nakopávaných lôpt. Po autovom vhadzovaní dostaneme gól, vrátime sa do zápasu a znovu rozhodla ďalšia štandardka. My sme postavili chalanov, ktorí stabilne hrávajú, ale striedania nám ublížili. Nepomohli nám, a to bol aj dôvod, prečo sme sa nezmyslene na konci dostali pod tlak. Po rohu prišlo nedorozumenie medzi brankárom a stopérom. Deväť zápasov sme s Ružomberkom nevyhrali a dnes bol ten záver pre nás neuveriteľný.“

Ružomberok zdolal Trnavu 2:1. Foto: Rudolf Maškurica

Niké liga – 4. kolo (skupina o titul):

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Góly: 56. Selecký, 90+5. Malý – 58. Azango. Žlté karty: Malý – Zeljković, Kóša. Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Pacák. Diváci: 1 629.

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Maslo (46. Malý), Mojžiš (46. Chobot), Luterán, Zsigmund, Lavrinčík, Selecký, Hladík (85. Jackuliak), Boďa (46. Gerec), Domonkos (77. Múdry).

FC Spartak Trnava: Takáč – Ujlaky, Djurić, Kóša, Zeljković, Šulek (66. Koštrna), Bainović, Bukata (67. Daniel), Bolaji (67. Mikovič), Ďuriš (84. Poznar), Ofori (46. Azango).