Výhru s Michalovcami strieda debakel v Bratislave. Belasí porazili Liptákov 5:0

Po vysokej výhre s Michalovcami prichádza debakel v Bratislave. Slovan porazil Ružomberok v 8. kole Fortuna ligy 5:0. Kapitán Liptákov Ján Maslo nepremenil v nadstavenom čase prvého polčasu penaltu.

„Pokiaľ dáte päť gólov a žiadny neinkasujete, ste spokojný. A to je aj náš prípad. Úvodné minúty neboli ideálne, potom to bolo lepšie,“ povedal po zápase tréner Slovana Darko Milanič a dodal, že dôležitým okamihom bol Greifov skvelý zákrok pri penalte hostí a to, že hneď v úvode druhého polčasu dali tretí gól.

„Kontrolovali sme zápas, sme spokojní, ale musíme ďalej pracovať a pripraviť sa na stredajší zápas proti Senici,“ uzavrel Milanič. Zápas v Bratislave sledovalo na štadióne 975 divákov. Ružomberský lodivod Ján Haspra na tlačovej konferencii po zápase povedal, že sa na tento duel so Slovanom veľmi tešili, ale dopadlo to inak, ako si predstavovali.

„Slovan umne čakal na naše chyby, ktorých sme robili viac ako inokedy a dokázal nás potrestať. Mohli sme zápas zdramatizovať na konci polčasu, ale, bohužiaľ, pokutový kop sme nepremenili. Náš plán vstať z popola nám hneď narušil po prestávke tretí gól, potom pokračovalo predstavenie Slovana. Boli sme málo nebezpeční, naopak, Slovan sa až priveľmi často dostával pred našu bránu. Musíme sa poučiť,“ priznal Haspra, ktorý po výhre s Michalovcami povedal, že zrejme už prestal nad ním visieť Damoklov meč. Teraz však opäť visí.

Video zo zápasu 8. kola Fortuna ligy:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:0 (2:0)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Vernon – de Kamps (86. Božikov), Nono – Čavrič (66. Daniel), Holman (74. Weiss), Moha (66. Ratao) – Medved (74. Strelec)

MFK Ružomberok: Macík – Kmeť (86. Filinský), Čurma, Maslo, Mrva, Ďungel (46. Madleňák) – Takáč (61. Kojnok), Kochan, Zsigmund (78. Múdry) – Almási (61. Regáli), Gerec

Góly: 24. a 47. Ćavrić, 30. a 60. Holman, 80. Ratao

Žlté karty: 55. de Kamps, 84. Weiss – 51. Čurma, 53. Zsigmund, 59. Maslo

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Ádám

Diváci: 975

Titulná fotografia – Radosť Slovanistov po strelenom góle. Foto – ŠK Slovan Bratislava

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.