Ružomberčania spoznali meno súpera v Slovnaft Cupe

Ružomberských futbalistov čaká v národnom pohári duel na pôde účastníka V. ligy. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok nastúpia v Slovenskom pohári proti mužstvu Lokomotíva Devínska Nová Ves. Stretnutia 4. kola sú predbežne naplánované na 19. októbra.  

O súperovi Liptákov rozhodol pondelňajší žreb v Bratislave. MFK Ružomberok sa ako účastník Fortuna ligy predstavil až v 2. kole Slovenského pohára. V ňom nastúpili zverenci Petra Struhára na pôde nováčika VI. ligy – OŠK RENOP Liptovská Teplá, ktorého zdolali 2:0. V ďalšom kole čakal na „Ružu“ štvrtoligový ŠK Javorník Makov, ktorý porazili 2:0 a postúpili do ďalších bojov o Slovnaft Cup.

Futbalový sviatok v Devínskej Novej Vsi

Lokomotíva Devínska Nová Ves doposiaľ zažíva vydarenú sezónu, keď jej po 10 kolách V. ligy Bratislavského futbalového zväzu (BFZ) patrí 2. miesto. Výbornú formu z ligy si Lokomotíva preniesla aj do Slovenského pohára, v ktorom v aktuálnom ročníku vyradila už tri tímy.

V 1. kole síce remizovala s NŠK 1922 Bratislava 1:1, ale v následnom penaltovom rozstrele ho zdolala 4:2. V druhom kole si Devínska Nová Ves poradila s MFK Rusovce 2:1 a postúpila do 3. kola, v ktorom porazila ŠK Vrakuňa Bratislava 3:1.

Odmenou za výborné výkony bude pre mužstvo z V. ligy BFZ duel na domácej pôde proti slovenskému vicemajstrovi MFK Ružomberok. Zápasy 4. kola Slovnaft Cupu sa hrajú na jedno stretnutie. V prípade remízy po riadnom hracom čase budú nasledovať pokutové kopy.

Skorý koniec v Slovenskom pohári

V uplynulom ročníku Slovnaft Cupu skončili Liptáci svoju púť už v osemfinále, keď na vlastnom štadióne podľahli Slovanu Bratislava 0:2. Belasí napokon dokráčali až do finále, v ktorom bol nad ich sily Spartak Trnava, ktorý zvíťazil 2:1 po predĺžení.

Ružomberčania doposiaľ zdvihli nad hlavu Slovenský pohár iba raz a to v nezabudnuteľnej sezóne 2005/2006, kedy okrem národného pohára vyhrali premiérovo aj najvyššiu slovenskú súťaž. V rokoch 2001, 2018 a 2020 sa Liptáci prebojovali až do finále Slovnaft Cupu, ale zakaždým sa museli uspokojiť len so ziskom strieborných medailí.

Náročný program vicemajstra

Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v piatok 7. októbra o 17:30 h v Podbrezovej. Priamy prenos z tohto stretnutia bude vysielať televízia Nova Sport 2. V ďalšom kole čaká zverencov Petra Struhára na vlastnom ihrisku liptovské derby proti poslednému Liptovskému Mikulášu (15. 10.).

Následne príde na rad stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu na pôde Devínskej Novej Vsi (19. 10). O tri dni privíta „Ruža“ na domácom štadióne v stredoslovenskom derby Banskú Bystricu (22. 10). Októbrový program ukončia Ružomberčania v Trenčíne (29. 10.).

V novembri čakajú na Liptákov ešte tri stretnutia, ktorými ukončia jesennú časť Fortuna ligy. Prvý duel v novom mesiaci odohrá Ružomberok 5. novembra so Zlatými Moravcami. Pre vicemajstra pôjde zároveň o posledný zápas na domácom štadióne v tomto roku. Následne čaká „Ružu“ stretnutie na pôde majstrovského Slovana Bratislava (13. novembra).

Kalendárny rok ukončia Ružomberčania dohrávkou 11. kola Fortuna ligy, ktorá sa uskutoční 18. novembra v Dunajskej Strede. Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte 4 duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.