Fotografická súťaž pre študentov stredných škôl

Zdroj: archív redakcie

Žilinský samosprávny kraj vyhlásil fotografickú súťaž „Lepší svet – čistejšie ovzdušie“ pre stredoškolákov. Tohtoročnou tému je „Ovzdušie v objektíve“.

Odbor regionálneho rozvoja Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v rámci projektu LIFE IP – Zlepšenie kvality ovzdušia, organizuje fotografickú súťažLepší svet – čistejšie ovzdušieurčenú pre študentov stredných škôl. Informovala o tom Eva Lacová, hovorkyňa ŽSK.

Témou 2. ročníka fotografickej súťaže je „Ovzdušie v objektíve.“ Do súťaže sa môžu zapojiť študenti stredných škôl Žilinského kraja a aj samotné fotografie musia byť nasnímané na jeho území. Do súťaže môže jeden autor zaslať spolu maximálne 3 fotografie.

Aj tento rok chceme podnietiť mládež k tomu, aby vnímali čisté ovzdušie ako krehkú súčasť prírody, ktorú ľudskou činnosťou veľmi ovplyvňujeme a nie je samozrejmosťou. Zároveň je táto súťaž aj výzvou pre študentov, ktorí majú záujem prepojiť svoje vedomosti a poznatky s fotografovaním,“ informuje Ivana Fiťmová, manažérka kvality ovzdušia z odboru regionálneho rozvoja ŽSK.

Fotografie treba poslať do 10. februára

Pre prihlásenie do súťaže je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku a zaslať fotografiu na mailovú adresu ovzdusie@zilinskazupa. Do súťaže je možné prihlásiť fotografie digitálne a aj naskenované z kinofilmu. Fotografie musia byť vo vysokom rozlíšení, vo formáte JPG (JPEG), nesmú obsahovať vodoznak. Fotografia zaslaná do súťaže musí byť dielom autora, ktorý ju do súťaže prihlásil.

Súťažné fotografie je potrebné zaslať do 10. februára 2023. Následne súťažné fotografie vyhodnotí organizačný výbor a udelí 1. 2. a 3. miesto. Autori ocenených fotografií získajú darčekové predmety.

Projekt LIFE IP – Zlepšenie kvalita ovzdušia podporila Európska únia v rámci programu LIFE. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva životného prostredia SR.

Elektronickú prihlášku, podmienky a pravidlá súťaže naájdete TU alebo TU.

Zdroj: ŽSK

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.