Futsalovú ligu opäť ovládli Teplania

Aj druhý ročník Mestskej futsalovej ligy ovládli páni hrajúci futbal za Liptovskú Teplú.

Teplania vyhrali aj vlani. Dokonca rovnako ako teraz pred najväčším konkurentom – Sokolovňou. V prvú februárovú sobotu hrali oba celky posledný zápas celej súťaže. Na základe skúsenosti s predchádzajúceho ročníka to tak zariadili organizátori. Sokolovni stačila remíza, ale s Teplanmi prehrali 1:5.

Zaslúžení víťazi

„Dva týždne sme sa na tento zápas pripravovali. Už aj predtým vyhlasovali, že nás idú poraziť, ale stále sa im to nejako nedarí,“ povedal po finálovom stretnutí kapitán Teplanov Miroslav Bobek.

Dvaja z najlepších: najlepší strelec Miroslav Bobek (vľavo) a najlepší hráč ligy Jozef Tulinský (vpravo s loptou). Foto – Rudolf Maškurica.

Finále sledovalo v telocvični na Základnej škole Klačno sedemdesiat divákov. Aj keď výsledok o tom nehovorí, bol to vyrovnaný a nesmierne bojovný zápas. Teplania upravili na 2:0 až v polovici druhého polčasu. Sokolovňa v útoku predtým nastrelila žrď. To bol zlomový okamih, ktorý napokon rozhodol o celom osude zápasu i futsalovej ligy. Vzorne brániacich a v útoku nebezpečnejších Teplanov už nič nemohlo zastaviť.

„Bohužiaľ, opäť boli lepší ako my. Dúfal som, že by sme to mohli zlomiť, ale vidieť, že sú zohratí, majú skúsenosti, a to aj zúročili,“ už len smutne konštatoval najlepší hráč celej ligy, kapitán Sokolovne Jozef Tulinský.

„Určite skúsenosti. Hrávame partia desiatich chalanov už minimálne 10 rokov spolu. Od dorastu cez Černovú až doteraz po Liptovskú Teplú. Okrem tejto ligy sa stretávame dva až trikrát do týždňa v telocvični, tak aj to nám pomohlo,“ vysvetľoval možné príčiny úspechu Bobek.

Vyššia úroveň

Práve on sa stal aj najlepším strelcom celej súťaže. Z jedenástich zápasov odohral len osem. Aj tak nastrieľal neuveriteľných 46 gólov.

„Dva týždne som bol chorý a raz sme boli na dovolenke. Teší ma, že aj s ôsmimi zápasmi som najlepší strelec,“ skonštatoval krátko pred prevzatím trofeje Miro Bobek, hoci v poslednom, rozhodujúcom zápase, paradoxne, neskóroval.

Vo finále sa bojovalo tvrdo. Foto – Rudolf Maškurica.

Zároveň skonštatoval, že úroveň súťaže oproti prvému ročníku narástla. Cítiť to bolo aj na počte účastníkov, ktorých bolo dvanásť – o dvoch viac ako rok predtým. Jeho slová potvrdil aj Jozef Tulinský zo Sokolovne. „Jednoznačne. V prvom ročníku tu bolo veľa fackovacích mančaftov. Teraz už bolo vidieť, že veľa chalanov vlani tú súťaž absolvovalo a niečo sa na nich nalepilo.“

„Výkonnostný posun je veľký. Vlani sme mali päť naozaj kvalitných tímov a zvyšní boli, ako to povedať, nestačili im. Chalani sa viacej premiešali v jednotlivých tímoch a boli vyrovnanejšie,“ hodnotil úroveň druhého ročníka jeden z trojice hlavných organizátorov Erik Kendera.

On spolu s Ľubomírom Kubáňom a Jánom Rojčekom dali dokopy už druhý ročník. Pomáhali im aj ďalší partneri, najviac riaditeľ Základnej školy na Klačne Mojmír Šrobár, ktorý celú súťaž prichýlil po tom, ako nemohli pre plánovanú rekonštrukciu zostať v hale T18 na Plavisku.

„Práve s priestormi máme najväčšie problémy. V lete sa hrať nedá, lebo väčšina hráčov má svoje súťaže a nedá sa dostať na ihriská. No a na zimnú súťaž nám chýba v meste poriadna multifunkčná hala. Aj preto nemôžeme rozšíriť súťaž o nižšie výkonnostné ligy, ako to býva zvykom v iných mestách. Plánujeme aj tretí ročník, ale určite zostaneme pri jednej súťaži,“ doplnil Kendera.

Konečná tabuľka 2. ročníka Mestskej futsalovej ligy.

 

Trojica hlavných organizátorov pri oceňovaní víťazov: zľava Ľubomír Kubáň, Erik Kendera a Ján Rojček. Foto – Rudolf Maškurica.

Titulná fotografia – zo zápasu o prvé miesto medzi SSC Sokolovňa a Teplanmi (1:5), Foto – Rudolf Maškurica.

 

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.