Hasiči vyťahovali osobu zo sprchy a nacvičovali aj zásah v prípade úniku plynov z Mondi SCP

Ružomberskí hasiči pomáhali v uplynulom týždni vyťahovať zakliesnenú osobu zo sprchy, ale aj asistovali aj pri dopravných nehodách a troch požiaroch. S hasičmi z Mondi SCP nacvičovali zásah v prípade úniku nebezpečných plynov.

Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku vykonali od 22. novembra do 28. novembra 2019 sedem výjazdov ku technickým zásahom a tri ku požiarom.

V piatok 22. novembra vykonali hasiči ekologický výjazd ku odstráneniu uniknutej nafty z prerazenej nádrže nákladného auta na skládke dreva Mestských lesov. Hasiči uniknutú naftu posypali vapexom a pozbierali do zbernej nádoby. V ten istý deň hasiči zasahovali pri dopravnej nehode dvoch osobných áut na ulici A. Bernoláka v Ružomberku. Hasiči vyznačili dopravnú nehodu kužeľmi a po zdokumentovaní poškodené autá odtlačili na blízke parkovisko. K úniku prevádzkových kvapalín nedošlo. A do tretice hasiči v ten deň zasahovali pri nehode dvoch osobných áut na diaľnici D1 pri Ivachnovej. Autá zabezpečili proti vzniku požiaru a úlomky plastov pozbierali do zbernej nádoby.

Na druhý deň, v sobotu 23. novembra boli hasiči privolaní ku nehode motocyklistu na štátnej ceste č. 59 pri Valaskej Dubovej. Hasiči zranenej osobe poskytli predlekársku pomoc, zakliesnenú motorku vytiahli spod zvodidiel navijakom a zabezpečili ju proti vzniku požiaru. 

V pondelok 25. novembra boli hasiči vytiahnuť zaseknutú osobu v sprche bytu na ulici Za dráhou v Ružomberku. Na vytiahnutie osoby použili jednoduché hasiace prostriedky, a ku osobe privolali lekára. V ten istý deň boli hasiči napraviť vyklopený kanalizačný poklop na štátnej ceste č. 18 v Ružomberku. Hasiči poklop uložili na pôvodné miesto za pomoci jednoduchých hasiacich prostriedkov.

V stredu 27. novembra vykonali hasiči preventívno-súčinnostné cvičenie so závodným hasičským útvarom Safirs s.r.o. v areáli Mondi SCP a.s. v Ružomberku. Predmetom cvičenia bola súčinnosť hasičských jednotiek pri úniku nebezpečných plynov v Mondi SCP a.s.. Cvičenie prebehlo podľa navrhnutého plánu a splnilo účel.

Za uplynulé obdobie došlo ku trom požiarom v okrese Ružomberok. V sobotu 23. novembra došlo ku požiaru starých elektrických káblov pri smetisku pod horou na Bielom Potoku. Hasiči požiar uhasili jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Príčinou vzniku požiaru bolo spaľovanie odpadu a odpadkov mimo skládok. Pri požiari nevznikla žiadna škoda.

Hasiči vykonali výjazd aj v pondelok 25. novembra ku požiaru skrine v byte na Textilnej ulici. Požiar do príjazdu uhasila nájomníčka vedrami s vodou. Hasiči byt odvetrali a priestor skontrolovali. Príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a zlá upchávka sopúcha v byte. Pri požiari došlo ku škode za 50 eur.

Na druhý deň večer boli hasiči privolaní ku požiaru nákladného auta na štátnej ceste č. 59 za Liptovskou Osadou pri Podsuchej. Hasiči požiar uhasili jedným vysokotlakovým prúdom. Príčinou vzniku požiaru bol elektrický skrat na ovládaní zadnej zdvíhacej plošiny nákladného auta. Pri požiari vznikla škoda odhadnutá vodičom na dve tisíc eur. Pri požiaroch nedošlo ku zraneniu ani k usmrteniu osôb. Hasiči pred požiarom uchránili majetok v odhadnutej hodnote 35-tisíc eur.     

Zdroj – Tlačová správa HaZZ Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.