Vodič po nehode v Ružomberku nafúkal takmer tri promile

Chcel potlačiť autobus? Foto: KR PZ Žilina
Pri dopravnej nehode v Ružomberku mal 52-ročný vodič pozitívnu dychovú skúšku s výsledkom takmer 3 promile alkoholu. Teraz čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V utorok 25. júla v čase okolo 18.25 hod. došlo v meste Ružomberok k dopravnej nehode auta s autobusom mestskej hromadnej dopravy.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 52-ročný vodič z okresu Ružomberok viedol osobné motorové vozidlo značky Volkswagen po miestnej komunikácii v meste Ružomberok. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prednou časťou vozidla narazil do zadnej časti pred ním jazdiaceho autobusu značky Mercedes, ktorý viedol 66-ročný vodič,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Žiline.

Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. „Po dopravnej nehode sa 52-ročný vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,41 mg/l (2,94 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ doplnila Kremeňová. U vodiča autobusu alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol.

„V súvislosti s touto udalosťou už 52-ročný vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.