HaZZ v Ružomberku má nového okresného riaditeľa

Pavla Pecníka (vpravo) vymenoval do funkcie prezident

Pavla Pecníka vymenoval do funkcie prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

V utorok 30. mája prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavol Mikulášek vymenoval do funkcie nového riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Ružomberku pplk. Ing. Pavla Pecníka. Riaditeľskú funkciu začne plniť od 1. júna 2023.

Pavol Pecník v roku 2004 ukončil štúdium na Technickej univerzite vo Zvolene na katedre požiarnej ochrany s inžinierskym titulom. V roku 1995 pracoval ako technik požiarnej ochrany, neskôr od roku 1995 do roku 1998 pracoval ako požiarnik v Harmaneckých Papierňach.

V Hasičskom a záchrannom zbore i jeho právnych predchodcoch pôsobí od roku 1998, kedy nastúpil na funkciu starší požiarnik na Okresnom úrade v Banskej Bystrici. V rokoch 2000 až 2002 pôsobil ako veliteľ družstva a zástupca veliteľa jednotky. V roku 2002 začal pracovať na Okresnom riaditeľstve HaZZ v Banskej Bystrici, kde pôsobil až do roku 2006 ako veliteľ družstva. V rokoch 2006 až 2009 zastával funkciu veliteľa zmeny.

V roku 2009 bol preradený na funkciu vedúceho oddelenia prevádzkovo-technického na Okresné riaditeľstvo HaZZ v Ružomberku. v pondelok 1. mája 2023 bol vymenovaný na zastupovanie nadriadeného – riaditeľa OR HaZZ v Ružomberku.

,,Novému riaditeľovi gratulujeme a prajeme veľa pracovných úspechov!” zaželali mu hasiči z HaZZ v príspevku na sociálnej sieti.

Fotogaléria

Foto: FB/Hasičský a záchranný zbor

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.