Horskí záchranári pomáhali tehotnej turistke v nočných hodinách

Tehotná turistka vo Veľkej Fatre mala vážne zdravotné komplikácie, jej manžel preto v neskorých večerných hodinách privolal horských záchranárov.

V sobotu 17. septembra v nočných hodinách požiadali o pomoc Horskú záchrannú službu (HZS) manželia z Česka, ktorí sa nachádzali v útulni Salaš pod Suchým vrchom vo Veľkej Fatre.

„Oznamovateľ informoval, že u jeho tehotnej manželky nastali vážne komplikácie. Na miesto udalosti odišli horskí záchranári z Oblastného strediska Veľká Fatra, ktorí žene poskytli neodkladnú prvú pomoc,“ uviedla HZS v príspevku na sociálnej sieti.

Pacientku následne transportovali do obce Liptovské Revúce, kde ju odovzdali do starostlivosti privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračovala do nemocničného zariadenia.

Horskí záchranári ukončili záchrannú akciu o tretej hodine ráno za zlého počasia a podmienok, kedy intenzívne sneženilo.

Fotogaléria

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.