Hrabovo skrášlia nové drevené sochy (fotoreportáž)

cof
Desať najlepších umeleckých rezbárov z Česka a Slovenska vyrobilo sedem nových sôch pre Hrabovskú dolinu, ktoré ju budú zdobiť najbližšie roky.

V stredu 24. novembra sa v Hrabove uskutočnil prvý ročník podujatia s názvom Spoznaj svoju dolinu. V rámci tejto akcie si mohla široká verejnosť prehliadnuť sedem nových sôch, ktoré budú po dokončení zdobiť Hrabovskú dolinu.

Okrem toho sa návštevníci mohli od animátoriek dozvedieť zaujímavosti o Hrabovskej doliny či Malinnom Brde. Na prítomných ľudí čakalo sedem stanovíšť, kde si mohli pozrieť prácu rezbárov, ktorí dotvárali posledné detaily na sochách. Návštevníci mohli taktiež využiť možnosť vyfotografovať sa so samotnými sochami.

Posledné práca na soche. Foto_ Filip Kubáň.

Počas pondelka a utorka sa verejnosť mohla prísť pozrieť na rezbárov pri tvorení sôch v Kráľovstve Hrabovo, ktoré sa nachádza pod neďalekou vodnou nádržou. Túto možnosť využili hlavne deti z materských a základných škôl. Rezbári tvorbu nových drevených sôch zahájili v utorok 16. novembra, kedy sa naplno pustili do ich výroby.

Až päť zo siedmich vyrobených sôch pozostáva z dvojmetrových drevených medveďov, ktorí sú vyrobení z červeného smreka. Zostávajúce dve sochy tvorí nadrozmerný drevený nápis Kráľovstvo Hrabovo. Vyrobené drevené medvede budú upozorňovať na jednotlivé miesta v Hrabovskej doline.

Foto: Filip Kubáň.

Medveď s lyžami sa bude nachádzať pri vstupe do strediska Malinô Brdo. Jednotlivé ubytovacie zariadenia v Hrabove bude propagovať medveď s kufrom. Pri vodnej nádrži Hrabovo bude umiestnený medveď s ďalekohľadom. Medveď s lanom bude upozorňovať na populárny lanový park Tarzánia, ktorý je najväčší svojho druhu na Slovensku. Na začiatku náučného chodníka Medvedia cesta bude prítomný medveď s kompasom.

Výstavu sôch zorganizovalo Združenie Hrabovská dolina v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Liptov a mestom Ružomberok.

 

Titulná fotografia: Záber z Kráľovstva Hrabovo. Autor: Filip Kubáň 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.