Chatu v Hrabove niekto úmyselne podpálil

Foto: FB/Hasiči Likavka

Nedávny požiar v známej chatárskej oblasti Hrabovo v Ružomberku spôsobil škodu za 180-tisíc eur. Horelo aj humno v Komjatnej.

V piatok 9. decembra, približne hodinu pred polnocou, vypukol požiar chaty v známej chatárskej oblasti Hrabovo. Likvidovali ho piati príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Ružomberku s dvomi kusmi hasičskej techniky.

K požiaru chaty vyslalo Krajské operačné stredisko v Žiline na pomoc aj jednotku Dobrovoľného hasičského zboru obce (DHZO) Likavka na vozidlách Tatra 148 a Iveco Daily. ,,Naša jednotka dopĺňala cisternu profesionálnych hasičov hasebnou látkou a pomáhala s hasebnými prácami až do úplného zdolania požiaru,” uviedli z DHZO Likavka v príspevku na sociálnej sieti.

Hasiči pri hasení použili tri C prúdy za súčasného rozoberania podkrovnej časti chaty a taktiež autonómne dýchacie prístroje.

Požiar chaty spôsobil niekto vedome. ,,Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné konanie neznámej osoby. Následkom požiaru vznikla majiteľom chaty priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 180 000 €,” uvádza sa na webovej stránke Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (SR).

V Komjatnej horelo humno

Po nočnom hasení sa dobrovoľní hasiči z Likavky vrátili na základňu o pol tretej nad ránom, no už pred deviatou hodinou v sobotu ráno vyštartovali k ďalšiemu požiaru v Komjatnej, kde horelo humno. Výjazd napokon odvolali. ,,Pri nahlásení výjazdu jednotky 1+3 na obidvoch vozidlách bol napokon tento výjazd operačným dôstojníkom odvolaný,” dodali dobrovoľní hasiči z Likavky.

Sobotný požiar skladu uhlia v Komjatnej hasilo sedem príslušníkov Okresného riaditeľstva HaZZ v Ružomberku s tromi kusmi hasičskej techniky spolu s jednotkou DHZO Komjatná, ktorým sa spoločne podarilo požiar uhasiť.

,,Následne s veľkou pomocou občanov sme uhlie odpratali a dodatočne ochladzovali,” informovali na sociálnej sieti dobrovoľní hasiči z Komjatnej, ktorí sa po ukončení zásahu a zbalení vecných prostriedkov vrátili späť na základňu.

Foto: FB/Dobrovoľní hasiči Komjatná

Zdroj: FB/Dobrovoľní hasiči Komjatná, FB/Hasiči Likavka, Dobrovoľná požiarna ochrana SR

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.