Hrad Likava bude otvorený aj počas prázdnin

Ilustračná fotografia. Zdroj: Liptovské múzeum
Obyvatelia dolného Liptova a turisti budú môcť počas slnečných jesenných prázdnin navštíviť expozície Liptovského múzea, ale aj Hrad Likava či Archeoskanzen Havránok.

Liptovské múzeum sa rozhodlo počas nadchádzajúcich jesenných prázdnin otvoriť verejnosti expozície, ktoré v tomto období bývajú väčšinou zatvorené.

,,Hrad Likava a Archeoskanzen Havránok budú od 28. októbra do 1. novembra otvorené od 9:00 do 16:00 h. Príďte a využite pekné jesenné dni na kultúrne zážitky spojené s turistikou,“ informovala našu redakciu Martina Vilčeková, odborná referentka kultúry v Liptovskom múzeu so sídlom v Ružomberku.

Ostatné expozície budú otvorené v nezmenenom režime

Expozície v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku budú otvorené v nezmenenom režime, v piatok 28. októbra a v pondelok 31. októbra od 9:00 do 16:00, v nedeľu 30. októbra a v utorok 1. novembra od 12:00 do 16:00 hod.

V sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku môžete navštíviť výstavu 110 rokov Liptovského múzea, ktorá prezentuje 110 rokov existencie Liptovského múzea, 10 osobností, 10 súčasných expozícií a 110 zbierkových predmetov zo zbierkového fondu múzea.

Liptovské múzeum oslavuje 110 rokov

V Liptovskom Mikuláši vám výstava Zruční aj pekní priblíži tradičné odievanie Liptova a v Liptovskom Hrádku sa na výstave Keď slnko zapadlo dozviete niečo o spávaní a svietení v minulosti alebo o tom, ako si naši predkovia krátili dlhé zimné večery.

Liptovské múzeum pozýva aj do skanzenu v Pribyline. ,,Navštíviť sa oplatí aj našu najnavštevovanejšiu expozíciu Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, ktorá je v tomto období verejnosti prístupná denne od 9:00 do 15:30, posledný vstup o 14:30 hod.“ dodala Vilčeková.

Zdroj: Liptovské múzeum

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.