Husté sneženie spôsobilo výpadok elektriny aj v okrese Ružomberok

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Bez elektriny je aktuálne viac ako 11-tisíc odberných miest na strednom Slovensku. Podľa Stredoslovenskej distribučnej by sa ich počet mal výrazne znížiť v najbližších hodinách.

Nepriaznivé počasie, najmä mokrý a ťažký sneh, spôsobilo vo viacerých okresoch Žilinského a Banskobystrického kraja rozsiahlejšie výpadky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje prerušenie dodávky na viac ako 11-tisíc odberných miestach.

Najväčšie výpadky zaznamenali v okresoch Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Banská Štiavnica, Poltár a Rimavská Sobota. ,,Na mnohých miestach prebieha v týchto chvíľach ešte len vyhľadávanie poškodených úsekov. Viacero z nich sa pritom nachádza v ťažko dostupných lokalitách, napríklad v horách,” informoval hovorca SSE Miroslav Gejdoš.

Výpadok elektriny spôsobili popadané konáre a stromy

Problém s elektrikou spôsobili najmä stromy a konáre popadané na vzdušné vedenia vysokého napätia. Podľa Gejdoša nasadili energetici do akcie všetky dostupné skupiny elektrikárov a elektromontérov.

Obnova distribúcie elektriny však závisí od rozsahu poškodenia jednotlivých vedení a dostupností poruchových miest, preto treba byť trpezlivý. ,,Vzhľadom na predpoveď počasia na dnešný deň je však pravdepodobné, že v najbližších hodinách sa bude počet zasiahnutých odberateľov pomerne rýchlo znižovať. Tam, kde to bude technicky možné, ich budú energetici zásobovať z nepoškodených vetiev vedenia,” dodal Gejdoš.

Zdroj: SSD

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.