V Ružomberku bol nečakaný výpadok elektriny

Foto: SSD (Miroslav Gejdoš), Róbert Hlačina
Porucha na podzemnom kábli vysokého napätia vyradila z prevádzky päť trafostaníc v meste. Práce na odstránení začali v utorok 11. júla a skončili až v stredu nadránom.

V meste Ružomberok zaznamenali v utorok 11. júla nečakaný výpadok elektriny. Práce na odstránení poruchy na podzemnom kábli vysokého napätia pokračovali až do večerných hodín. Pracovníci Stredoslovenskej distribučnej (SSD) na mieste ručne realizovali výkopové práce.

„Poruchu sme identifikovali a v tejto chvíli už finalizujú opravu,“ uviedol hovorcu SSD Miroslava Gejdoša. Podľa jeho slov je predpoklad obnovenia dodávky elektrickej energie v utorok 12 júla okolo 01.00 h ráno.

Výpadok elektriny mohol spôsobiť aj prerušenie dodávok teplej vody

Distribučná spoločnosť hlásila poruchy na podzemnom kábli vysokého napätia. Mimo prevádzky bolo päť trafostaníc, čo malo za následok nečakaný výpadok dodávky elektrickej energie v lokalite od Tesca cez Ulicu Polík až smerom k Ulici Považskej. Výpadok elektrickej energie mohol na niektorých miestach spôsobiť aj prerušenie dodávky teplej vody.

„Pracovníci SSD intenzívne pracujú na odstránení porúch. Porucha je však väčšieho rozsahu, prosíme preto o trpezlivosť. Ďakujeme za pochopenie a za prípadné komplikácie sa ospravedlňujeme,“ uviedlo mesto Ružomberok na sociálnej sieti.

„Robotníci identifikovali poruchu, realizovali výkopové práce, nie je to jednoduché, no robia, čo môžu. Ospravedlňujeme sa za komplikácie. Ide o situáciu, ktorú nikto nečakal,“ dodala ružomberská radnica.

Zdroj: SSD a mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.