INOVIA je prvým slovenským členom siete Ynovate

Ilustračné foto: Zdroj: TS ŽSK
Inovačné centrum INOVIA v Žiline, ktorého zakladateľmi sú Žilinský samosprávny kraj, mesto Žilina a Žilinská univerzita, sa pripája k sieti inovačných centier Ynovate v Českej republike. Stáva sa tak prvým slovenským centrom v tejto organizácii.

Tento krok otvára nové možnosti pre rozvoj slovenských startupov, ako aj pre malé a stredné firmy v regióne, ktoré teraz môžu využívať osvedčenú sieť špičkových biznis expertov z Českej republiky. Sieť Ynovate vznikla na základe predošlej spolupráce agentúr z Juhomoravského, Libereckého, Moravskosliezskeho, Olomouckého, Plzeňského, Stredočeského, Ústeckého a Zlínskeho kraja. Teraz expanduje aj na Slovensko.

Žilinský kraj je historicky regiónom inovatívnych a odvážnych projektov. Spoločnosti ako Robotec, Kinekus, Martinus, Ipesoft či MTS majú Žilinský kraj uvedený vo svojom rodnom liste. Inovia je miesto, kde mladí ľudia môžu nájsť podporu pre svoje inovatívne nápady od samého začiatku, kde získajú zázemie, know-how a prístup k praktickým skúsenostiam. A teraz môžeme čerpať zo skúseností odborníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Rozvoj podnikania 

Ynovate je profesionálna sieť deviatich profesionálnych inovačných centier založených regiónmi, mestami a univerzitami. Hľadaním synergií, priamou spoluprácou s podnikateľmi a zdieľaním kontaktov podporuje vytváranie a rozvoj inovatívneho, ambiciózneho a udržateľného podnikania.

 „Prepojenie českého a slovenského startupového prostredia je prirodzené. Vstup Inovie je logickým krokom, ktorým pokračuje existujúca spolupráca medzi Moravskosliezskym inovačným centrom a žilinskou inovačnou agentúrou,“ informoval Jindřich Weiss, koordinátor siete Ynovate.

Stať sa oficiálnym členom otvára dvere k širokej sieti špičkových odborníkov, know-how a overených metodík. Inovačné centrum tak bude môcť efektívnejšie podporovať firmy zo Žilinského kraja v ich raste a internacionalizácii a zvýši kvalitu svojich poradenských služieb,“ tvrdí Vlastimil Kocián, CEO Inovia.

Fotogaléria

Zdroj: Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.