Jánska vatra so spevom a tancom

Pri pálení vatry si viacerí zaspievali a zatancovali. Foto: Marian Jacko
V Liptovských Sliačoch nezabúdajú na dodržiavanie folklórnych a ľudových zvykov. Patria k nim aj podujatia na svätého Jána.

Členovia Folklórnej skupiny (FS) Sliačanka, ich priatelia, priaznivci a „májovníci“ aj tento rok pripravili v piatok 24. júna tradičnú Jánsku vatru, v lokalite nad strelnicou v Strednom Sliači. Dobrovoľníci od dopoludňajších hodín stavali vatru, aby sa večer mohli pri nej zabaviť.

Nechýbali spev, tanec či plieskanie bičom. Na podujatie prišlo bezmála tridsať ľudí. „Našim cieľom bolo stretnúť sa, porozprávať sa, zaspomínať si. Bol to pekný a vydarený večer,“ povedal Marian Jacko z FS Sliačanka.

Jánske vatry pálili aj v Hrabove a Čutkovskej doline či v obciach Ivachnová, Hubová, Stankovany a Liptovská Osada.

Fotogaléria

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.