Jeseň ukončili v malom Ríme

Ružomberčanky uzavreli jesennú časť súťaže remízou. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalistky MFK Ružomberok odohrali počas víkendu zápas 13. kola Demišport ligy proti FC Spartak Trnava.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka ťahali pred záverečným stretnutím jesennej časti šesťzápasovú víťaznú šnúru. Naposledy boli úspešné v Prešove, kde triumfovali hladko 4:1. Na druhej strane, Trnavčanky v uplynulom kole schytali debakel na pôde Slovana Bratislava (0:4).

Duel v malom Ríme začali lepšie domáce hráčky, ktoré sa ujali vedenia už v 7. minúte zásluhou Simony Cedulovej1:0. Ružomberská odpoveď však na seba nenechala dlho čakať. V 18. minúte vyrovnala skóre Jana Maslová1:1. V druhom polčase gól diváci nevideli a tak sa súboj skončil deľbou bodov po remíze 1:1.

V hre o titul

Futbalistky MFK Ružomberok nevyužili možnosť bodovo sa dotiahnuť na vedúcu Myjavu, ktorá v tomto kole deklasovala Žilinu 7:0. Napriek tomu však budú Liptáčky zimovať na skvelom 2. mieste tabuľky, so ziskom 32 bodov. Pred tretím Slovanom majú sedembodový náskok.

Po zimnej prestávke čaká ružomberské futbalistky ešte päť stretnutí. Úvodný jarný duel odohrajú v sobotu 24. februára v domácom prostredí proti Banskej Bystrici. Po skompletizovaní základnej časti sa liga rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o záchranu.

Demišport liga  I. liga (ženy) – 13. kolo:

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 7. Cedulová – 18. Maslová. Rozhodovali: Puschenreiter – Fodor, Baláž. Diváci: 50.

FC Spartak Trnava: V. Králiková – Randová, Čeriová, Pivarčiová, Belicová, Žigová, Horváthová, Tyčiaková, Martišková, Tonkovičová (59. Servátková), Cedulová (59. Bederková).

MFK Ružomberok: J. Králiková – Adamčiaková, Harezníková, Krivačková, Červeňová, Kovaliková, Žihlavníková (68. Bruníková), Havalec, Maslová (87. Šurinová), Hrúziková, Sluková (78. Sirejová).

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:3

Spartak Myjava – MŠK Žilina 7:0

AS Trenčín – FC Petržalka 1:1

GFC regionálna akadémia – 1. FC Tatran Prešov 1:1

Tabuľka Demišport ligy po 13. kole (zdroj: sportnet.sme.sk)