K opozičnosti Ružomberského magazínu

Na ostatnom zasadnutí mestského zastupiteľstva prišli na pretras aj ružomberské médiá. Najmä Mestská televízia Ružomberok, ale došlo aj na Ružomberský magazín.

Podľa niektorých poslancov MTR stráca na kvalite a Ružomberský magazín je príliš opozičný. Možno to vyznie úsmevne, ale kolegov z televízie kritizovala práve tá poslankyňa, ktorá sa pred časom kameramanovi priznala, že MTR vlastne ani nesleduje.

Do nás sa zasa pustil poslanec, ktorý neskôr v súkromnom rozhovore poznamenal, že až donedávna vôbec nevedel, že Ružomberský magazín je aj na webe.

Nezazlievam mu to. Jedného z jeho kolegov som pred niekoľkými mesiacmi prekvapil informáciou, že si nás môže kúpiť v novinových stánkoch.

Milí poslanci, pokojne nás kritizujte, ale najprv si nás poriadne pozrite/prečítajte, aby ste sa vyhli takýmto verbálnym harakiri.

Z poslaneckých lavíc zaznelo aj ponosovanie, že im, zástupcom občanov, dávame malý priestor na prezentáciu ich názorov a aktivít. Nejdem sa vyjadrovať za ostatné médiá, za Ružomberský magazín poviem len toľko, že na našom webe ponúkame bezplatný blogový priestor komukoľvek, kto rešpektuje náš Kódex blogerov a diskutujúcich. Schválne, pozrite sa, koľkí poslanci ho využívajú. Alebo, ušetrím vám prácu a prezradím vám to – až jeden.

A na záver ešte raz k tej opozičnosti. Ružomberský magazín sa už pri svojom vzniku zaviazal, že bude hlásnou trúbou – takou, ktorá do sveta vytrúbi všetky zlyhania, prešľapy, netransparentnosti či nebodaj špinavosti.

Ale zároveň, že bude s radosťou hlásať úspechy nášho mesta, našich podnikateľov, lekárov, spisovateľov, fotografov, učiteľov, študentov, športovcov, úspechy každého šikovného a nasledovaniahodného Ružomberčana.

Milí naši čitatelia (a poslanci), o tom, či len kritizujeme, alebo aj inšpirujeme, sa môžete presvedčiť nielen v aktuálnom vydaní Ružomberského magazínu, ale dennodenne aj na tejto stránke.

Foto – Medzi pravidelných čitateľov Ružomberského magazínu patrí aj primátor Igor Čombor. Zdroj – archív Ružomberského magazínu

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.