Kandidatúru na post primátora Ružomberka ohlásil Ján Bednárik

Na snímke (druhý sprava) kandidát na primátora Ružomberka Ján Bednárik s rodinou. Foto: TASR - Miroslava Mlynárová
Na čele Ružomberka chce byť aj súčasný viceprimátor Ján Bednárik, skúša to už druhýkrát.

O post primátora mesta Ružomberok v jesenných komunálnych voľbách zabojuje súčasný 2. zástupca primátora Ján Bednárik. Je kandidátom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). Zámer uchádzať sa o funkciu primátora ohlásil na tlačovej konferencii štvrtok 7. júla v Ružomberku.

Bednárik predstavil svoj volebný program, ktorý podľa jeho slov prinesie rozvoj a nové možnosti pre mesto. Zahŕňa oblasti ako cestná infraštruktúra, ekologická politika, doprava, parkovanie, bývanie či pracovné príležitosti pre obyvateľov.

„Budem chcieť, aby ešte v tomto volebnom období bola začatá výstavba plavárne a v nasledujúcom dokončená. Ak mi ľudia dajú dôveru, urobím všetko pre to, aby som do konca volebného obdobia zrealizoval nové námestie,” uviedol súčasný viceprimátor. Svoj program označil za uchopiteľný tak, aby priniesol výsledky.

Bednárik je rodák z Liptova, heslom jeho kampane je “Ružomberok je moja rodina”. Je v poradí už štvrtým kandidátom na primátorskú stoličku v Ružomberku. Okrem neho sa chcú o tento post uchádzať podnikateľ (líder iniciatívy Staviame nový Ružomberok) Tomáš Klopta, poslanci ružomberského mestského zastupiteľstva Patrik Habo a Ľubomír Kubáň.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.