Ružomberok má prvého kandidáta na primátora

Tomáš Klopta (vpravo) na rokovaní Mestského zastupiteľstva v Ružomberku: Foto: Viktor Mydlo
Kandidatúru do tohtoročných komunálnych volieb ohlásil Tomáš Klopta.

Svoj zámer kandidovať ohlásil už 12. apríla líder ružomberskej iniciatívy Staviame Nový Ružomberok, JUDr. Tomáš Klopta, ktorý sa bude uchádzať o funkciu primátora mesta ako nezávislý, občiansky kandidát. Svoj zámer kandidovať ohlásil prostredníctvom sociálnych sietí.

Bývalý zamestnanec Ministerstva vnútra SR a neskôr Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pôsobil do roku 2021 na území Ukrajiny v rámci Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a má  bohaté medzinárodné skúsenosti aj z krajín ako Jordánsko, či Bosna a Hercegovina. V súčasnosti sa pod taktovkou iniciatívy Staviame Nový Ružomberok, ktorú zastrešuje práve Tomáš Klopta, realizujú na území mesta viaceré investičné projekty.

Rozvíjať mesto ako komplexný celok

Na margo celkového rozvoja mesta Ružomberok v budúcnosti uviedol: „Naše mesto má veľký investičný deficit. Ružomberok potrebuje rozvoj v oblasti ekonomiky, sociálneho života a cestovného ruchu. Moderné mesto potrebuje držať krok s dobou. Chcem do mesta priniesť nové riešenia v oblasti odpadového hospodárstva, ekologických SMART riešení, či masívnej podpory bytovej výstavby a cyklodopravy. Sociálny život mesta odzrkadľuje kvalitu života, ktorú jeho obyvateľom ponúka. Ružomberok potrebuje nové prístupy v kultúre, športe ako aj sociálnej starostlivosti o všetky vrstvy obyvateľstva,“ pokračuje Tomáš Klopta vo vysvetľovaní svojej vízie, ktorú chce predostrieť občanom.

Ako sám tvrdí v tlačovej správe, má záujem rozvíjať mesto Ružomberok ako komplexný celok: ,,Mojou osobnou víziou je postupne rozvíjať každú časť mesta Ružomberok podľa špecifických potrieb danej lokality a pomôcť tak vytvoriť Nový Ružomberok, ktorý tu bude pre nás všetkých.“

Po rokoch strávených v zahraničí sa Tomáš Klopta rozhodol vrátiť do Ružomberka a chce zužitkovať svoje skúsenosti a napomôcť rozvoju svojho rodného mesta. ,,Počas vykonávania mojej profesie v zahraničí som sa do Ružomberka pravidelne vracal a vnímal úspechy aj problémy, ktorým naše mesto čelí. Po rokoch nenahraditeľných skúseností a množstve získaných kontaktov z celého sveta som sa rozhodol natrvalo vrátiť do svojho rodiska s víziou pomôcť vytvoriť z Ružomberka moderné, silné a sebavedomé mesto“, doplnil Tomáš Klopta.

Dlhodobá vízia rozvoja mesta

Ideou iniciatívy Staviame Nový Ružomberok je spoločne pracovať na rozvoji mesta predstavením komplexnej a prepracovanej dlhodobej vízie rozvoja mesta. Ako ďalej doplnil líder iniciatívy,  mesto musí vedieť, akým smerom sa chce do budúcnosti uberať a nastaviť si svoje ciele. „Spracovanie vízie a konceptu rozvoja mesta je bezpochyby náročná úloha, na ktorej vytvorení je potrebná participácia odborníkov, ako aj širokej verejnosti,“  zdôraznil Tomáš Klopta, ktorý chce osloviť do spolupráce širokú verejnosť. „Verím, že spoločnými silami môžeme vytvoriť z mesta Ružomberok kvalitné miesto pre život, prácu a relax.“

Kampaň kandidáta na post primátora Ružomberka bude, podľa slov Tomáša Kloptu, financovaná z vlastných prostriedkov, ako aj z príspevkov ľudí, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty a veria, že zmena fungovania nášho mesta je možná. Pre tieto účely bude zriadený transparentný účet. Keďže bude kandidovať ako nezávislý občiansky kandidát, nebude sa uchádzať o podporu politických strán.

Zdroj: Tlačová správa

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.