Katolícka univerzita ponúkne nové študijné programy

Foto: Jaroslav Moravčík
Katolícka univerzita v Ružomberku prichádza s novinkou. Záujemcom o štúdium prinesie nové študijné programy na medzinárodnej úrovni. Vďaka spolupráci s univerzitou vo Varšave môžu študenti získať praktické vzdelanie v oblasti manažmentu a práva.

Záujemcovia o štúdium na Katolíckej univerzite v Ružomberku sa môžu tešiť na nové študijné programy na medzinárodnej úrovni. V záujme poskytovania ďalšieho odborného a edukačného vzdelávania podpísala ružomberská univerzita na prelome rokov 2021/2022 Zmluvu o spolupráci s Univerzitou Collegium Humanum – Szkola Glówna a Menedźerska so sídlom vo Varšave.

„Som nesmierne rád, že sa Katolíckej univerzite podarilo uzavrieť spoluprácu práve s Univerzitou Collegium Humanum vo Varšave. Táto vysoká škola sa vyznačuje svojou kredibilitou, kvalitou a praktickým prístupom k vzdelávaniu. Pevne verím, že nové študijné odbory prinesú našim študentom vzdelanie na európskej úrovni i neoceniteľné skúsenosti, ktoré neskôr zúročia vo svojich zamestnaniach,“ uviedol Jaroslav Demko, rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Medzinárodné štúdium s prepojením praxe

Na základe zmluvy vytvorí Katolícka univerzita v Ružomberku všetky potrebné podmienky na medzinárodné štúdium v programoch Master of Business Administration (MBA), Doctor of Business Administration (DBA) a Master of Laws (LL.M).

Výučba svojou kvalitou, obsahom i medzinárodným kreditom spĺňa modernú formu praktického vzdelania zameraného na špecifické problematiky praxe. Vzdelávacie programy sú určené pre pracovníkov štátnej správy, samospráv, sociálnej, podnikateľskej i manažérskej sféry. Veľkým prínosom budú aj pre pedagógov, právnikov, ako aj ďalšie skupiny záujemcov.

Vyučovanie sa uskutoční v dvoch semestrálnych blokoch v priebehu jedného roka v slovenskom jazyku. Študenti si budú môcť zvoliť, či chcú program absolvovať prezenčne alebo online formou. Úspešným absolventom budú slávnostne odovzdané dekréty s titulom MBA, DBA a LL.M rektorom Varšavskej univerzity a rektorom Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Nové študijné programy zverejnia začiatkom mája

„Kvalitné vzdelanie pokladám za základný stavebný kameň, na ktorom je potrebné budovať a stále zveľaďovať našu spoločnosť. Preto sa už teraz teším na všetkých, ktorí sa rozhodnú vzdelávať prostredníctvom nových programov i štúdiom na všetkých ostatných fakultách našej univerzity, ktorá formuje študentov už takmer 22 rokov,“ dodal na záver rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Forma a podmienky štúdia, ako aj jednotlivé študijné programy, moduly i bližšie informácie oznámi záujemcom študijné oddelenie najneskôr do 5. mája 2022.

Viac informácií, vrátane možnosti predbežného záujmu, zodpovedania prípadných otázok a prihlásenia sa na štúdium, môžu záujemcovia získať prostredníctvom uvedených kontaktov: e-mail: dominika.pruchova@ku.sk, tel.: +421 918 337 418

Poznámka redakcie: Rozhovor s rektorom Katolíckej univerzity si môžete prečítať v májovom čísle mesačníka RK Magazín č. 05/2022, ktoré vychádza vo štvrtok 28. apríla.

Zdroj: KU Ružomberok, webnoviny.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.