KDH si v Ružomberku zvolilo za predsedu opäť Alojza Hlinu

V Kultúrnom dome Andreja Hlinku sa dnes zišlo takmer 350 delegátov KDH z celého Slovenska, aby si spomedzi troch kandidátov vybrali nového predsedu.

O kreslo predsedu KDH sa uchádzali doterajší predseda Alojz Hlina, poslanec parlamentu Richard Vašečka, ktorý pred mesiacom opustil OĽaNO a poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja Miloslav Hatala, ktorý sa napokon vzdal v prospech Vašečku.

Delegáti napokon jednoznačne podporili doterajšieho predsedu, ktorý zíkal 233 hlasov, jeho vyzývateľ dostal 101 hlasov. V pozícii podpredsedov boli potvrdení doterajší podpredsedovia Milan Majerský, Peter Bobula a Pavol Zajac.

„Dnešný snem má dve hlavné úlohy – zvoliť predsedu a schváliť úpravu stanov. Osobne dúfam, že KDH bude pokračovať v línii doterajšieho predsedu Alojza Hlinu,“ povedal pre Ružomberský magazín ešte pred začiatkom snemu okresný predseda KDH a starosta Likavky Marián Javorka.

Okrem neho ružomberské KDH na sneme zastupovali Ján Bednárik, Peter Caban, Radoslav Salák, Michal Slašťan a Pavol Šípoš, ktorí  podľa našich informácií podporovali Alojza Hlinu.

V poradí 27. snem od založenia KDH bol už piaty, ktorý sa konal v Ružomberku. Naposledy sa tu delegáti zišli pred dvoma rokmi, keď si za predsedu zvolili Alojza Hlinu.

„V meste A.H. – Andreja Hlinku bol za predsedu zvolený iný A.H. – Alojz Hlina,“ glosoval vtedy čerstvý predseda.

Ilustračné foto – flickr.com/photos/krestanskodemokratickehnutie  

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.