Keď konáme rýchlejšie, ako myslíme

Máme za sebou začiatok nového roka. Mnohí z nás by si dodatočne mohli dať predsavzatie, aby sa nevyjadrovali k tomu, o čom nemajú ani páru. Obzvlášť, keď im nepomôže vyhovárať sa na to, že sú pod parou.

V rôznych facebookových skupinách sa nám hromadia haldy špecialistov, ktorí očividne ani len netušia, ktorá bije. Odborníci na potravinárstvo, ekológiu, zdravotníctvo a iné aspekty života zo seba chrlia radikálne, no od základov nepremyslené závery. Nehľadiac na to, že dotyční absolútne nezvládajú čítanie s porozumením.

Je smutné, že niekto, kto sa ani len neunúva dohľadať si kľúčové informácie či legislatívne požiadavky, má odrazu rečí ako Palacký. A aby toho nebolo málo, nezabudne sa oháňať nezmyselnými trestnými oznámeniami.

Omnoho smutnejšie však je, keď mu väčšina prispievateľov dáva za pravdu.

Parafrázujúc doktora Sheldona Lee Coopera – to je na žalobu slovenského vzdelávacieho systému.

Text bol publikovaný v Ružomberskom magazíne číslo 2/2020.

Ilustrácia – autorka

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.