Klinika vnútorného lekárstva vojenskej nemocnice má nové vybavenie

Prednosta Kliniky vnútorného lekárstva v ÚVN Antonín Hruboň (vpravo) odovzdal riaditeľovi ÚVN Robertovi Rusnákovi (vľavo) šek v hodnote vyše 80-tisíc eur. Foto: Patrícia Kurpašová
Občianske združenie darovalo nemocnici v Ružomberku šek v hodnote vyše 80-tisíc eur. Vďaka nemu klinika disponuje novým materiálno-technickým vybavením.

Predseda Občianskeho združenia (OZ) Priatelia kliniky vnútorného lekárstva, ktorý je zároveň prednosta Kliniky vnútorného lekárstva v ÚVN Antonín Hruboň odovzdal riaditeľovi Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) Robertovi Rusnákovi šek v hodnote 80 640,55 eur, za ktoré OZ nakúpilo nové vybavenie pre Kliniku vnútorného lekárstva.

,,Za finančné prostriedky združenie nakúpilo 82 pacientskych stolíkov pre celú kliniku, dva resuscitačné stolíky pre jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) a nové prístroje na meranie EKG a krvného tlaku,“ povedal Antonín Hruboň, prednosta Kliniky vnútorného lekárstva. Zároveň dodal, že vďaka vyzbieraným peniazom tak môžu odľahčiť rozpočet nemocnice.

V nemocnici pribudlo 82 pacientskych stolíkov. Foto: Patrícia Kurpašová
Za vyzbierané peniaze nakúpili aj dva resucitačné stolíky pre jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS). Foto: Patrícia Kurpašová

Nové vybavenie pre pacientov aj zamestnancov

Materiálno-technické vybavenie kliniky zahŕňa nové pacientske a resuscitačné stolíky či prístroje na meranie EKG a krvného tlaku, transportné vozíky, automatické dávkovače na dezinfekciu a utierky, statické toaletné kreslá, chladiacu vitrínu na lieky a dialýzu. Nové vybavenie zahŕňa aj bežné veci ako odpadkové koše, stoličky, chladničku, tlačiareň s kopírkou do prijímacej kancelárie a mnoho iného.

Nové prístroje HOLTER na meranie EKG a krvného tlaku. Foto: Patrícia Kurpašová

,,Súčasťou daru je aj prístroj NIOX s kompletným príslušenstvom, ktorý slúži na vyhodnocovanie zápalu dýchacích ciest pre pacientov s respiračnými problémami, predovšetkým na zistenie alergického zápalu v dýchacích cestách pacientov s astmou, jeho monitorovanie a zisťovanie účinnosti liečby. Toto zariadenie bude slúžiť pacientom na našej Imuno-alergologickej ambulancii,“ priblížila Petra Dišková, hovorkyňa ÚVN.

Nové a moderné vybavenie tak pomôže zlepšiť poskytovanú zdravotnú starostlivosť o hospitalizovaných pacientov.

Prispeli aj zamestnanci

Vyzbieranú sumu za dva roky tvoria predovšetkým dve percentá z dane fyzických a právnických osôb, no dobrovoľnou čiastkou prispeli aj zamestnanci či manažment nemocnice.

„Občianske združenie, vďaka svojej dlhoročnej aktivite, venovalo našej nemocnici dary v hodnote takmer 400-tisíc eur. Väčšinu zdrojov, ktoré takto získame, následne použijeme na skvalitnenie služieb pre našich pacientov vo forme prístrojovej techniky alebo vo forme materiálneho vybavenia zdravotníckeho zariadenia,“ uviedol Robert Rusnák, riaditeľ ÚVN v Ružomberku.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu, pôsobila som tri roky ako moderátorka v dennom školskom (teraz už lokálnom) rádiu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania článkov rada pomáham tvorcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.