Nemecko daruje vojenskej nemocnici 31 pľúcnych ventilátorov

Doraziť by mali v najbližších dňoch. 

Vojenská nemocnica a Úrad hlavného lekára Ozbrojených síl v Ružomberku budú mať vďaka daru od Spolkovej republiky Nemecko celkovo 31 nových umelých pľúcnych ventilácií spolu s príslušenstvom, ktoré budú slúžiť pacientom s ťažkým priebehom ochorenia Covid-19. Informuje o tom ministerstvo obrany.

Z celkového počtu 31 ventilátorov v hodnote približne 150-tisíc eur je 25 ventilátorov darom od nemeckého ministerstva obrany a šesť ventilátorov od nemeckého rezortu zdravotníctva. V mene Slovenska poďakoval za dar obom nemeckým ministerstvám šéf rezortu obrany Jaroslav Naď.

„Pľúcne ventilácie sú naozaj nevyhnutným, doslova až životne dôležitým prístrojom pre pacientov s ťažkým priebehom Covid-19. Ide o veľmi vzácny dar, pretože pomôže pri záchrane ľudských životov,” ocenil minister J. Naď.

Zdravotnícke prístroje boli doručené pre Úrad hlavného lekára OS SR prostredníctvom nemeckého veľvyslanectva na Slovensku, pričom v priebehu nasledujúcich dní budú odovzdané na využitie Ústrednej vojenskej nemocnici SNP-FN v Ružomberku.

Ilustračný záber – Shutterstock.com

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.