Koniec víťaznej série. Ružomberok podľahol úradujúcemu šampiónovi

Ružomberčania prehrali v lige po deviatich zápasoch. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v piatok 8. marca stretnutie 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Zverenci Ondřeja Smetanu otvorili nadstavbu vystúpením proti aktuálnemu majstrovi – ŠK Slovan Bratislava. Ten pred týmto duelom ťahal 16-zápasovú sériu bez ligovej prehry. Na druhej strane, Liptáci boli na jar stopercentní, pričom naposledy ťahali v lige za kratší koniec na začiatku novembra v Skalici. Proti sebe sa tak postavili mužstvá, ktorým sa v ostatnom období darí.

Prvý polčas pod Čebraťom bol ale skúpy na šance, pričom na vyloženú príležitosť si diváci museli počkať až do samotného záveru tejto časti hry. Keď už to vyzeralo tak, že oba tímy pôjdu do kabín s remízovým výsledkom, tak udreli belasí, keď sa po peknej akcii presadil Nino Marcelli 0:1.

Snahu nedokázali pretaviť vo vyrovnanie

Ružomberčania po zmene strán ožili, vytvorili si niekoľko šancí, no vytúženého gólu sa nedočkali. V 50. minúte preveril pozornosť hosťujúceho brankára hlavičkujúci Martin Boďa. Na druhej strane mohol zvýšiť vedenie Slovana Jaromír Zmrhal, avšak nebol úspešný. Po hodine hry Liptáci znova pohrozili po rohovom kope, lenže aj v tomto prípade bol úspešnejší Borjan, ktorý zneškodnil hlavičku Martina Chriena.

Belasí si napokon svoj tesný náskok postrážili a v Ružomberku triumfovali 1:0. Bratislavčania tak majú na čele súťaže pred druhou Žilinou už 19-bodový náskok. „Šošoni“ však majú zápas k dobru. Na druhej strane, oranžoví ostali na 6. mieste tabuľky, so ziskom 34 bodov.

Najbližší duel odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 16. marca o 15:00 h v Podbrezovej.

Hlasy trénerov /zdroj: teraz.sk/

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom nás Slovan veľmi nepúšťal do postupného útoku. Nám prípravná fáza veľmi nešla. Museli sme sa skôr spoliehať na rýchlejší prechod s dlhými loptami, alebo cez strany. Hostia boli vzadu veľmi pozorní a dôrazní. Napokon to zlomil gól na konci polčasu, bola to obrovská škoda pre nás. V druhej polovici sme mali viac variant na prestriedanie, či na zmenu tempa, alebo spôsobu hry. Slovan potom skúsene spadol do bloku a naše mužstvo malo viac priestoru na prípravnú fázu. No myslím si, že s takto vzniknutým priestorom sme sa mohli lepšie vysporiadať a rýchlejšie sa dostávať do finálnej tretiny. V tomto smere sme boli trošku pomalší. Slovan dal gól, mal aj nejaké príležitosti, pričom my sme si ich vytvorili až po zmene strán, keď sme súpera občas dostali pod nejaký tlak. Šancí sme si však vytvorili málo na to, aby sme skórovali a tak sme duel nezvládli.“

Vladimír Weiss starší, tréner ŠK Slovan Bratislava: „Som veľmi spokojný s prístupom hráčov a takisto aj s výkonom. Vedeli sme, že v Ružomberku nás čaká ťažký súboj, že súper mal výbornú formu. Tréner Smetana veľmi pomohol tímu organizáciou hry. Mužstvo má tiež vysokých, silových hráčov, z čoho doteraz ťažili. My sme sa na to pripravili. Bol som presvedčený, že naši hráči budú dobrí v tom, že budú veľa behať, čo sa aj potvrdilo. Bol to súbojový zápas, v ktorom nám chýbalo šesť ofenzívnych hráčov. Boli sme však nebezpeční, aj keď to nebolo stretnutie o vyložených šanciach. Ružomberok mal jednu čistú tutovku, keď nás podržal brankár. Z našej strany to bol výborný kompaktný výkon. V závere nám už trošku aj dochádzali sily.“

Slovan potvrdil na Liptove pozíciu favorita. Foto: Rudolf Maškurica

Niké liga – 1. kolo (nadstavba):

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 45+1. Marcelli. Žlté karty: Malý, Selecký, Smetana (tréner) – Savvidis. Rozhodovali: Dzivjak – Hancko, Vitko. Diváci: 2 387.

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo (69. Mojžiš), Gabriel, Luterán (69. Šefčík), Zsigmund (81. Domonkos), Lavrinčík, Selecký, Hladík (58. Gerec), Chrien, Tučný (46. Boďa).

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer, Pauschek (90+3. Marušin), Kankava, Savvidis, Vojtko (74. Lichý), Marcelli (74. Blackman), Kucka, Zmrhal (90. Božík).