Krištáľové srdcia aj pre Ružomberčanov

Krištáľové srdce si prevzalo vyše sto pracovníkov v sociálnych službách v Žilinskom kraji. Zdroj: archív ŽSK
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) slávnostne ocenil v utorok 19. mája pracovníkov v oblasti poskytovania sociálnych služieb za rok 2021. Oceňovanie sa uskutočnilo v slávnostných priestoroch Slovenského komorného divadla v Martine.

Tento rok nastala v oceňovaní, oproti uplynulým ročníkom, zmena. Župa doteraz oceňovala výhradne pracovníkov pôsobiacich v zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Ako poďakovanie za obetavú prácu počas pandémie vírusu COVID-19 sa vedenie ŽSK tento raz rozhodlo oceniť pracovníkov v rámci všetkých zariadení sociálnych služieb v Žilinskom kraji. Pre médiá to uviedla krajská hovorkyňa Eva Lacová.

Z rúk predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej a riaditeľky odboru sociálnych vecí ŽSK Ivety Ďurišovej si ocenenie prevzalo 113 sociálnych pracovníkov. Z okresu Ružomberok k nim patria Miroslav Jacko z Centra sociálnych služieb (CSS) Likava, Zuzana Fričová z CSS Trojlístok, Timea Hudecová zo zariadenia Senires a Jozef Brisuda z neziskovej organizácie Dorka – pobočka Ružomberok, ktorá poskytuje služby pre mladých dospelých mužov.

Medzi ocenenými bol aj Mgr. Jozef Brisuda z neziskovej organizácie Dorka. Foto: ŽSK

Županka ocenila náročnú prácu, zodpovednosť a obetavosť

„Práca v oblasti sociálnych služieb je náročná nielen po fyzickej, ale hlavne po psychickej stránke. Vyžaduje si nielen profesionálnu odbornosť, ale aj vysokú mieru vzájomnej empatie, duševnej zrelosti a psychickej vyrovnanosti. Máme za sebou náročné obdobie, obdobie pandémie, ktoré preverilo našu pripravenosť  a schopnosť zvládnuť situácie, s ktorými sme doteraz nikdy nemali skúsenosť,“ povedala Erika Jurinová.

„Spomínané ocenenie je gestom poďakovania a uznania pre pracovníkov v zdravotníctve a sociálnych službách, pretože sú to práve oni, kto bol v prvej línií od začiatku až do konca pandémie. Sú to ľudia s veľkým srdcom, obrovskou dávkou tolerancie, ľudia so zodpovedným a obetavým prístupom, s pokorou a optimizmom,“ dodala predsedníčka ŽSK.

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.