Kto nebol, môže ľutovať

Ružomberčanky zdolali vicemajstra o 12 bodov. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali cez víkend stretnutie 9. kola Niké extraligy žien. Prinášame pozápasové vyjadrenie Andrey Andělovej.

Husársky kúsok! Týmito slovami možno nazvať to, čo sa podarilo ružomberským basketbalistkám. Tie v domácom prostredí privítali v šlágri kola vicemajstrovskú Sláviu Banská Bystrica, ktorá sa netají najvyššími ambíciami. Tá napriek tomu, že má v kádri niekoľko legionárok, v centre dolného Liptova vybuchla. V poslednej perióde totiž nedala žiaden kôš z hry, keďže všetky štyri body zaznamenala iba z trestných hodov.

Zverenkyne Juraja Suju od prvej minúty až po záver išli na maximum a obrovského favorita šokovali. Vďaka tomu si na svoje konto pripísali mimoriadne cenný triumf a ukázali, že dokážu konkurovať aj najlepším družstvám v súťaži.

Perfektný basketbal, strhujúce divadlo, favorit na kolenách. Koniareň zažila najlepší zápas sezóny

Tímovosť, disciplína, agresívnosť

Liptáčky sa v stretnutí prezentovali tímovým výkonom, hrali agresívne a dodržiavali taktické pokyny svojho trénera. To boli hlavné dôvody úspechu podľa Andrey Andělovej: „Som veľmi spokojná, pretože sme víťazstvo nad Sláviou potrebovali, keďže patrí k najsilnejším tímom v lige. Dodržiavali sme všetko, čo sme si povedali, boli sme disciplinované a hrali sme tímovo. Je to super a ideme ďalej, chceme byť nad nimi.“

Česká hráčka si v zápase pripísala 14 bodov, pričom v poslednej perióde zaznamenala za stavu 60:59 v priebehu necelej minúty a pol šesť bodov, ktoré sa ukázali ako mimoriadne dôležité: „Kľúčová bola určite naša obrana. V štvrtej štvrtine sme hrali ešte agresívnejšie a súperky sa nedostali k jednoduchým zakončeniam, čo bolo nakoniec rozhodujúce,“ dodala Andělová.

Dotiahli sa na Sláviu

Ružomberské basketbalistky sa v tabuľke dotiahli na Sláviu Banská Bystrica, ktorá klesla na druhé miesto. Na čelo súťaže sa vyšvihli majstrovské Piešťanské Čajky.

Včera (29. novembra) nastúpili Liptáčky na posledný zápas skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA (Eurocup) v gréckom Olympiacose. Zverenkyne Juraja Suju favoritovi podľahli 46:68 a rozlúčili sa s tohtoročným pôsobením v pohárovej Európe.

Najbližšie stretnutie odohrajú Ružomberčanky v sobotu 2. decembra o 18:00 h, keď sa predstavia na palubovke Young Angels Košice.

Ružomberčanky ukončili pôsobenie v pohárovej Európe

Kompletné výsledky 9. kola Niké extraligy žien:

ŠBK Šamorín – BK AS Trenčín 82:39

CBK Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 87:51

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 108:54

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 72:60

Tabuľka Niké extraligy žien po 9. kole (zdroj: slovakbasket.sk)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.