Kuriozita ružomberských policajtov: na vlakovej stanici odchytávali chráneného dravca

Uplynulý týždeň políciu zamestnalo porušovanie nočného pokoja, ľudia pod vplyvom alkoholu, ktorí v mrazoch ležali na ulici, ale aj chránený operenec, ktorého našli pri vlakovej stanici.

Mestskú políciu vedia bežne zamestnať aj zatúlené psy, no minulý pondelok mala za sebou ružomberská hliadka trochu atypický odchyt zvieraťa. Polícii popoludní nahlásili nájdeného sokola vedľa parkoviska na Hlavnej stanici.

Hliadka kontaktovala oznamovateľov a chráneného operenca od nich prevzala, umiestnila do prepravného boxu a previezla na mestskú políciu.

,,Sokol nemal viditeľné zranenie, podľa všetkého narazil do nejakej prekážky a ostal otrasený,” uvádza polícia v tlačovej správe. Medzitým už kontaktovali pracovníka Štátnej ochrany prírody SR, ktorý si prišiel sokola prevziať.

Ležali v mrazoch na ulici 

Policajtov privolali minulý piatok na Klačno, kde medzi autami ležal muž. Nereagoval na podnety, hliadke sa ho nepodarilo zobudiť. Vzhľadom na nízke teploty bol pravdepodobne podchladený. Polícia následne k mužovi privolala záchranárov.

Pod vplyvom alkoholu si v pondelok po polnoci ľahol muž ku stojanu na čerpacej stanici. Išlo o 53-ročného obyvateľa východného Slovenska. “Ten hliadke povedal, že si chcel len chvíľku oddýchnuť. Hliadka muža prebrala a ten šiel smerom na stanicu, odkiaľ mal cestovať domov,” približuje polícia, ako prípad dopadol.

Vo štvrtok si po polnoci na zemi ustlal aj 25-ročný muž na mostíku na Hrabovskej ceste. Bol pod vplyvom alkoholu a nebol schopný dostať sa sám domov. Polícia kontaktovala príbuzných, ktorí po mladého muža prišli.

Nerešpektovali nočný pokoj 

Hliadky opätovne zasahovali aj v súvislosti s porušovaním nočného pokoja. A to hodinu po polnoci minulú sobotu na sídlisku Baničné, kde nahlas púšťala hudbu 19-ročná nájomníčka, ktorú dokázal prekričať jej priateľ.

“Hliadka sa pokúsila dvojicu upokojiť, za porušovanie nočného kľudu boli obidvom uložené blokové pokuty,” informovala polícia.

O tri hodiny neskôr v tú istú noc zase obyvateľov bytovky na sídlisku Klačno zobudila hlasná hudba a vrava. Hliadka po príchode kontaktovala oznamovateľa. Ten už nechcel vo veci konať, pretože v byte, z ktorého sa predtým šíril hluk, bol v čase príchodu hliadky už pokoj.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok, Foto: Roman Jankovič

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.