Ľ. Kubáň chce v Ružomberku riešiť zanedbanú infraštruktúru aj byty

Ilustračná fotografia. Foto: Natália Zelnická
Kandidát na primátora mesta Ružomberok chce svoje priority volebného programu naplniť hlavne z grantov a výziev alebo z vlastných prostriedkov mesta.

Zanedbanú infraštruktúru aj výstavbu nájomných bytov chce v prípade svojho zvolenia za primátora mesta Ružomberok vyriešiť kandidát Ľubomír Kubáň. Uviedol to v utorok 6. septembra na tlačovej besede, kde predstavil priority svojho programu s názvom Skutočný plán pre Ružomberok.

Venuje sa niekoľkým kľúčovým oblastiam, na ktoré chce primátorský kandidát zamerať, v prípade svojho zvolenia, ďalší rozvoj Ružomberka. Ide o urbanizmus a mestskú dopravu, kultúru, šport a cestovný ruch, životné prostredie, sociálnu oblasť, školstvo a starostlivosť o mládež. Spolu s komplexným programom pre mesto predstavil Ľubomír Kubáň aj programové priority pre 11 volebných obvodov meste.

Podľa mestského poslanca je tiež nutné zmeniť chod mestského úradu, racionalizovať ho a vytvoriť projektové a grantové oddelenie. „Bezodkladne treba riešiť Komunálne služby mesta Ružomberok. Mesto vyzerá veľmi zanedbane a špinavo. Máme vytypované veci, ktoré sa tu dlhoročne neriešili, ide napríklad o verejné priestory,” povedal Kubáň.

Plaváreň treba dostavať lacnejšie

„V našom meste treba urobiť zásadné zmeny a naštartovať nový rozvoj. Urýchliť výstavbu nájomných bytov, ale aj individuálnu bytovú výstavbu – príkladom môže byť napríklad obec Bešeňová,“ podotkol kandidát na primátora. Výstavba plavárne by podľa Kubáňa mala byť riešená iným spôsobom, ako deklaruje súčasné vedenie mesta.

V prípade zvolenia by chcel dať viac do popredia cyklodopravu. „Zásadne treba riešiť infraštruktúru v meste, pretože je zanedbaná, nemáme vyhovujúce cesty, nemáme dosť miest na parkovanie, chýba parkovací systém. Treba sa zamýšľať nad tým, či sa na sídliskách bude ničiť zeleň a stavať parkovacie plochy alebo či pôjdeme cestou parkovacích domov,” načrtol Kubáň.

„Je smutné, že Ružomberok zaostáva za susednými okresnými mestami v kvalite života. Mladí ľudia odchádzajú za lepším bývaním, prácou aj zábavou. Chýbajú nám pekné verejné priestory ľudí, dôchodcovia nemajú dôstojné miesto na stretávanie sa – to všetko prispieva k zlepšeniu kvality života v našom meste,“ dodal kandidát na primátora.

Silný tím kandidátov na poslancov

Kubáň podotkol, že svoj program by chcel naplniť prioritne z grantov a výziev, ale aj z vlastných prostriedkov mesta. „Prichádzam s tým, že chcem spojiť poslancov aj terajších kandidátov, ak budem úspešný. Nebudem trieštiť, ale spájať, aby som naštartoval rozvoj Ružomberka,”

Spoločne s Ľubomírom Kubáňom zabojuje v jeho tíme o priazeň ľudí v nastávajúcich komunálnych voľbách aj 23 kandidátov na poslancov. „Na zmeny, ktoré Ružomberok potrebuje, máme silný tím ľudí. Spolu so mnou sú pripravení začať robiť reálne a prospešné zmeny. Riadiť mesto si vyžaduje skúsenosti, dobrý program a tím poslancov, o ktorý sa dá oprieť. Ja to všetko mám a som pripravený sľúbené zmeny dotiahnuť do reálneho konca,“ zdôraznil.

Kandidatúru na primátorskú stoličku v Ružomberku doposiaľ potvrdili štyria kandidáti. Okrem Kubáňa je to súčasný viceprimátor Ján Bednárik, poslanec mestského zastupiteľstva Patrik Habo a developer Tomáš Klopta.

Fotogaléria

Foto: Natália Zelnická

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.