Letné novinky na Malinom Brde. Obojsmerný lístok na lanovku kúpite v špeciálnej zľave

Počas leta bude v prevádzke, okrem lanovky, aj 4-miestna sedačková lanovka. Foto: OOCR Region Liptov

Mesto Ružomberok v spolupráci so spoločnosťou Skipark RK, s.r.o., prevádzkovateľom strediska Malinô Brdo – Ski & Bike Park Ružomberok, pripravili na aktuálnu letnú sezónu niekoľko noviniek.

Toto leto si môžu návštevníci strediska užiť výlet nielen kabínkovou, ale aj sedačkovou lanovkou. Od soboty 29. júna až do nedele 1. septembra je v prevádzke sedačková lanovka až na vrchol Malinného, do nadmorskej výšky 1209 m. n. m. V cene obojsmerného lístku je vývoz 8-miestnou kabínkovou lanovkou a 4-miestnou sedačkovou lanovkou.

Pre obyvateľov mesta Ružomberok platí špeciálna zľava  obojsmerný lístok na lanovku len za 9 eur. Ružomberčania môžu prípadne využiť ponuku výletu lanovkou do Vlkolínca za lákavé vstupné. Len za 14 eur si v tejto letnej sezóne zakúpia spoločný obojsmerný lístok s návštevou expozícií v lokalite UNESCO a využiť môžu už aj služby sprievodcu v novom poznávacom okruhu.

Najbližšia akcia sa uskutoční už tento víkend

Stredisko Malinô Brdo – Ski & Bike Park Ružomberok je v dennej prevádzke od soboty 16. júna až do nedele 1. septembra od 09:00 do 17:00 h. V prípade nepriaznivého počasia sa prevádzková doba strediska môže operatívne zmeniť. Kabínková lanovka premáva v polhodinových intervaloch, v prípade väčšieho počtu návštevníkov aj nonstop.

Okrem toho bude v uvedenom období v každodennej prevádzke aj bikepark. K dispozícií sú aj horské káry, kolobežky, e-bike či rodinná hra Záhady lesa 2. Navyše, od 29. júna do 1. septembra je otvorená pre všetkých návštevníkov aj mini farma Sidorovo. Otváracia doba minifarmy je od 9:30 h do 16:00 h.

Počas leta sa v ružomberskom stredisku uskutoční aj niekoľko akcií. Už v piatok 5. júla sa v Hrabovskej doline bude konať rodinný festival Za 7 horami. Nasledujúci víkend (sobota 13. júl) bude stredisko dejiskom bežeckých pretekov Behaj Lesmi. Letnú sezónu na Malinom Brde uzavrú preteky Sparťan, ktoré sú naplánované na 31. august 1. september.

Fotogaléria (zdroj: Skipark RK) 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.