Vlkolínec láka na letnú sezónu novinkou

Ilustračná foto. Zdroj: OOCR Region Liptov
Počas leta majú návštevníci Vlkolínca možnosť spoznať túto pamiatku UNESCO so sprievodcom.

Históriu, architektúru a tradície Vlkolínca vyrozprávajú turistom vyškolení historici a lektori, vďaka ktorým sa dozvedia prečo práve na tomto mieste vznikla obec, ako prišla k jej názvu a čím sa živili jej prví obyvatelia.

Prechádzka vedie pomedzi jedinečné drevené domčeky s pôvodnou architektúrou. Pravidelné prehliadky sú v slovenskom jazyku, počas júla a augusta – denne o 11:00 h a 14:00 h. Prehliadky začínajú na parkovisku pri vstupe do Vlkolínca, tematický okruh je približne jeden km dlhý a prehliadka trvá približne hodinu.

Prehliadku si môžete zarezervovať aj mimo pravidelných termínov alebo máte možnosť absolvovať prehliadku v anglickom jazyku, a to prostredníctvom e-mailu: tour@vlkolinec.sk alebo telefonicky: +421 911 448 866. Návštevníci majú k dispozícii aj novinku – audiosprievodcu, vďaka ktorej môžu kedykoľvek spoznať obec a jej bohatú históriu.

Ukážky tradičných slovenských ľudových remesiel – Remeslo má zlaté dno pokračujú aj túto sezónu v soboty a nedele vo Vlkolínci. Turisti majú príležitosť spoznať prácu medovnikárov, hrnčiarov, krojárov, košikárov, drotárov, zoznámiť sa so snovaním, hačkovaním, tkaním, plstením, korálkovaním, kváskovaním či výrobou tradičných výrobkov zo šúpolia. Program je pripravený vždy od 10:00 h do 17:00 h v Humne pri Roľníckom dome. Viac informácií nájdete v plagátoch nižšie.

 

Zdroj: ruzomberok.sk

Vlkolínec otvoril letnú sezónu s viacerými novinkami

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.