Liptovská Teplá potrápila favorizovanú Žilinu

Futbalový sviatok v Liptovskej Teplej si nenechalo ujsť viac ako 1 000 divákov. Foto: Filip Kubáň
Futbalisti OŠK RENOP Liptovská Teplá prehrali v stredu 23. augusta v rámci 2. kola Slovnaft Cupu s MŠK Žilina 1:2. Teplania predviedli proti obrovskému favoritovi skvelý výkon, pričom na pár minút sa im podarilo vyrovnať stav stretnutia.

Liptovská Teplá v úvodnom kole národného pohára zdolala po skvelom obrate FK Strečno 4:2. „Šošoni“, ako účastník najvyššej futbalovej súťaže, mali v prvom kole Slovenského pohára voľno.

Úžasná návšteva

Pred fantastickou kulisou – 1 100 divákov, privítala Liptovská Teplá na svojom ihrisku Žilinu, ktorej aktuálne patrí 1. miesto v Niké lige. Žlto-zelení nastúpili na Liptove vo výrazne obmenenej zostave ako v ostatnom ligovom vystúpení v Košiciach, no napriek tomu sa od nich očakávalo jednoznačné víťazstvo.

Účastník VI. ligy ale od úvodu ukazoval, že svoju kožu nepredá ľahko. Favorit zo Žiliny otvoril skóre v 13. minúte, keď sa presadil Henry Addo0:1. V ďalšom priebehu si „šošoni“ vytvoril pár šancí, avšak stav duelu sa už v prvom polčase nezmenil. Na druhej strane, niekoľkokrát o sebe dali vedieť v úvodnej 45-mimútovke aj Teplania.

Teplania bojovali o každú loptu. Foto: Filip Kubáň

Životný gól Matulu

Na začiatku druhého dejstva Žilinčania štyrikrát vystriedali, lenže potrebný druhý gól neprichádzal. Keďže sa favorit zahrával s ohňom, prišiel zákonitý trest. V 61. minúte rozjasal celú Liptovskú Teplú Martin Matula, ktorý vyrovnal skóre na 1:1. Na štadióne vypukla po jeho góle obrovská a oprávnená radosť.

Teplania sa z vyrovnania tešili len 3 minúty. V 64. minúte skóroval striedajúci Yves Erick Bile, ktorý vrátil vedenie na stranu favorita – 1:2. Do konca stretnutia domáce mužstvo „šošonov“ naďalej hrýzlo, no vytúžený vyrovnávajúci gól nestrelilo. V 90. minúte mali Teplania k dispozícii štandardnú situáciu, avšak nepodarilo sa im ohroziť hosťujúcu bránu.

Liptovská Teplá napokon podľahla Žiline 1:2. Teplania ale môžu byť na seba právom hrdí, keďže skvelo konkurovali obrovskému favoritovi. Len pre zaujímavosť, malebná obec z Liptova uhrala lepší výsledok so Žilinou, ako MFK Ružomberok, ktorý v 1. kole Niké ligy prehral pod Dubňom 1:3.

Absolutórium pre Liptovskú Teplú

Tréner MŠK Žilina Jaroslav Hynek vyzdvihol výkon domáceho tímu, ktorý favorita poriadne potrápil. „V úžasnom prostredí podala Liptovská Teplá skvelý a oduševnený výkon. Z jednej šance dala gól a zdramatizovala zápas. Našim najväčším nepriateľom bol terén, na ktorý sme sa nedokázali adaptovať. To bola najväčšia výhoda domácich. Myslím si, že tento duel splnil účel Slovnaft Cupu, v ktorom môže malá obec nastúpiť proti prvoligovému tímu.“

Kormidelník „šošonov“ bol rád, že jeho mužstvo zareagovalo na inkasovaný gól najlepším možným spôsobom. „Gólový rozdiel mal byť väčší, ale domáci cítili šancu počas celého stretnutia. Kebyže sme nestrelili gól hneď po inkasovaní, tak by to bolo náročnejšie, možno by súboj rozhodli až pokutové kopy,“ dodal J. Hynek.

O zápas v Liptovskej Teplej bol enormný záujem. Foto: Filip Kubáň

„Ruža“ ide ďalej

Papierové predpoklady potvrdil MFK Ružomberok, ktorý v 2. kole Slovnaft Cupu vyhral na trávniku účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky 4:0. Liptáci nastúpia v 3. kole na pôde TJ Sokol Zubrohlava.

Okrem Liptovskej Teplej a MFK Ružomberok má dolný Liptov ešte tretie „želiezko“ v ohni. Sú ním futbalisti OŠK Bešeňová, ktorí sa taktiež prebojovali sa do 2. kola. V ňom nastúpi Bešeňová na vlastnom ihrisku proti treťoligovej Starej ĽubovniZápas v „termálnej“ obci sa uskutoční v stredu 30. augusta o 17:00 hod.

2. kolo Slovnaft Cup:

OŠK RENOP Liptovská Teplá – MŠK Žilina 1:2 (0:1)

/MŠK Žilina postúpila do 3. kola Slovenského pohára/

Góly: 61. Matula – 13. Addo, 64. Bile. Rozhodovali: Batiz – Železňák, Gregorec. Diváci: 1 100 (!)

OŠK RENOP Liptovská Teplá: Žiaran – Slovák, Šimo, Almaský, Kvasničák (C), M. Gejdoš (50. Foťko), Sališ (82. Bobek), Milan, T. Gejdoš, Eliaš (89. Chovanec), Matula.

MŠK Žilina: Belaník – Leitner (C), Kopásek, Mweng (64. Bari), Myslovič (46. Chyla), Bikoula (46. Iľko), Addo (46. Bile), Ndjeungoue, Gomola, Oravec, Rusnák (46. Javorček).

ŠK Dynamo Diviaky – MFK Ružomberok 0:4