Lístky na študentský ples predali za dve hodiny

Už jedenásť rokov organizuje Mestský študentský parlament ples, ktorý je podľa rýchlosti predaja lístkov najpopulárnejší v meste.

Už v sobotu, 15. februára večer zaplní Veľkú dvoranu Kultúrneho domu Andreja Hlinku približne 320 mladých ľudí, prevažne študentov, na 11. ročníku Mestského študentského plesu. Čaká ich bohatý hudobný program o ktorý sa postarajú DJ Palo Horváth a najmä Spišskonovoveská kapela, dnes už známa v celom Česko-Slovensku, Smola a hrušky.

Najdôležitejšia je hudba

„Každý rok sa snažíme získať zaujímavú kapelu, pretože študenti sú, samozrejme, nároční a chcú sa dobre zabaviť. Vlani tu bola Mafia Corner, a teraz príde práve Smola a hrušky,“ vysvetľuje dôvody angažovania známych a úspešných kapiel predsedníčka Mestského študentského parlamentu (MŠP) Alžbeta Tholtová.

Archívne foto – Mestský študentský ples. Zdroj – MŠP.

Keďže jedna je málo, na plese študentov vystupujú kapely až dve. „Tradíciou je, že druhá je z Ružomberka alebo okolia, teda domáca skupina. Vlani sme mali The Bagandža Crew. Teraz sa kvôli nám dali dokopy The Carmines, ktorí už inak veľmi nehrávajú,“ dopĺňa predsedníčka MŠP.

Okrem nich vystúpia aj tanečníci z tanečného štúdia EMS.

Študentský ples patrí cenou vstupného k najlacnejším v regióne, no namiesto bohatého hostenia sa vsádza radšej na dobrú hudobnú produkciu. Napriek tomu, nikto nebude hladovať. Podávať budú večeru aj dezert. Kto by čakala alkohol, oficiálne nebude.

„Nepredávame ho a ani sa nebude podávať. Samozrejme, nevieme zabrániť, aby ho tam niekto nedoniesol. Máme však pravidlo, že lístky predávame študentom od 17 rokov vyššie, čo je uvedené aj v podmienkach predaja lístkov. Dostanú sa sem študenti od 2. ročníka alebo sexty. Nepísaný vrchný vekový limit je stanovený na 26 rokov,“ prezrádza zaujímavosti študentskej zábavy Alžbeta Tholtová.

Pestrá tombola

Druhým lákadlom pre stredoškolákov, vysokoškolákov, ale aj čerstvých absolventov z mesta a okolia je tombola. Študenti sa ju každý rok snažia urobiť vecne bohatú, ale krátku, aby nevzala veľa času zo zábavy.

„Ak trvá dlho, potom je to nuda. Preto ju nebudeme nijako naťahovať, hoci pri zháňaní cien sme roztiahli siete po celom Slovensku. Je to z roka na roka ťažšie nájsť sponzorov a partnerov,“ približuje študentka ružomberského Gymnázia sv. Andreja.

Máme lístky do rôznych wellness, dva lístky do hotela Malina a ďalšie hodnotné ceny.

„Prispeli nám aj viceprimátori mesta Ružomberok. Ján Bednárik nám daroval fotoaparát Instax, Michal Lazár vstup do Hurikán Factory. Prvou cenou v tombole budú štyri lístky na letný hudobný festival Grape, ktoré nám venoval Róbert Kolár. Spolu s nimi navyše aj stan, aby bolo kde spať počas obľúbeného víkendového festivalu,“ opisuje Alžbeta Tholtová.

Na plese bude aj populárna fotobúdka s fotografom, aby bola pamiatka dokonale zvečnená. „Fotobúdku aj fotografa sme mohli zabezpečiť opäť vďaka podpore Róberta Kolára,“ ozrejmuje predsedníčka MŠP.

Cenu do tomboly im prisľúbil aj primátor mesta. Vraj sa nechajú prekvapiť, čo to napokon bude.

Archívne foto – Mestský študentský ples. Zdroj – MŠP.

Vypredané

Rezervácie na ples začali zaznamenávať už v lete. Keď spustili predaj, lístky sa rozchytali za dva dni.

„V tomto sme zrejme najúspešnejší a najobľúbenejší ples v meste. Čo nás teší. Malo by nás byť okolo 320 ľudí,“ konkretizuje Tholtová.

Pre všetkých má vopred upozornenie, aby nemeškali. Zábava vraj na nikoho čakať nebude.

„Začíname presne o 19:00. Nebudeme čakať, pretože skončiť musíme do 4:00. To nie je dlhá doba a nechceme stratiť ani minútu,“ smeje sa študentka.

MŠP parlament pôsobí v meste aj s podporou radnice už niekoľko rokov. Do pozornosti verejnosti sa však dostal len v poslednom období viacerými verejnými aktivitami. Najviac asi zarezonovali Knižné búdky, ktoré pred rokom postavili a rozmiestnili vo viacerých lokalitách Ružomberka.

„Pred rokom vznikol aj Fond pre talentované deti – Talentum. Podporili sme tak vďaka darcom už 14 žiakov a študentov zo základných a stredných škôl, ktorým príspevok pomohol zakúpiť niektoré pomôcky pre štúdium či odreagovanie sa. Túto aktivitu hodnotíme zatiaľ ako najvydarenejšiu,“ vyťahuje z talóna akcií MŠP jeho predsedníčka.

Na jeseň pripravili aj volejbalový turnaj pre stredné školy a tiež fotografickú súťaž na tému Nežná revolúcia. Pravidelne v júni organizujú podujatie Deti kvetov, určené pre škôlkarov a deti 1. stupňa základných škôl, kde sa snažia priviesť ich k myšlienkam ochrany a starostlivosti o životné prostredie.

„V decembri sme v spolupráci so Slovenským červeným krížom upiekli viac ako 300 oblátok a chodili ich rozdávať do domovov pre seniorov a popritom im spievali koledy. Nazvali sme to Voňavé Vianoce,“ uzatvára Alžbeta Tholtová.

Vianočné trhy 2019: Odovzdávanie darov z fondu Talentum na podporu talentovaných žiakov a študentov. Zdroj – MŠP.

Čítate knihy? Skúste niektorú z knižnej búdky

PR článok