Ružomberská fabrika dáva prácu už aj na Kysuciach

Spoločnosť Galmm expanduje a v priemyselnom areáli v Čadci postavila nový závod za 5,7 milióna eur.

Slovenský priemysel poháňa vpred predovšetkým automotive. Ide o segment, za ktorým netreba vidieť len výrobu samotných automobilov, ale aj desiatky ich dodávateľov a subdodávateľov.

Aktuálne máme v krajine štyri automobilky: Kia, Jaguar, PSA Peugeot Citroën a Volkswagen. Pre všetky z nich je stabilným partnerom aj ružomberská spoločnosť Galmm.

„Prešli sme všetkými certifikáciami, auditmi zameranými na kvalitu, bezpečnosť práce a environmentálne prostredie. Sme roky stabilným a spoľahlivým partnerom pre desiatky našich klientov z automotive, kde sme sa vo futbalovej terminológii dostali do Ligy Majstrov. Európska konkurencia si od nás vyžaduje špičkovú ponuku. Preto sme sa rozhodli naše služby rozšíriť a ponúknuť im aj ďalšie produkty,“ hovorí majiteľ spoločnosť Galmm Martin Motyka.

Výrobná hala spoločnosti Galmm v Čadci.

Nový závod

V októbri spustili v Čadci na Kysuciach novú prevádzku zameranú na celkom nový druh úpravy kovov čím rozšírili portfólio svojich služieb.

„Závod v Čadci je zameraný na kateforetické a práškové lakovanie. Posilnili sme si tým postavenie nielen na slovenskom, ale aj na českom a poľskom trhu. Vďaka strategickej polohe závodu dokážeme dodávať aj pre automobilky Hyundai Nošovice a General Motors Bielsko-Biala,“ vysvetľuje Motyka.

V priemyselnom parku v Čadci a podpore miestnej samosprávy našiel Galmm ideálne podmienky a po 5,7 miliónovej investícii tu postavil celkom nový závod, ktorý už v tomto roku dá prácu 30 ľuďom.

„Do dvoch rokov rozbehneme trojzmennú prevádzku a zamestnáme 70 až 100 ľudí. S kapacitou 1,2 milióna metrov štvorcových ročne, sme otvorili najväčšiu komerčnú lakovňu na Slovensku,“ priblížil expanziu spoločnosti Martin Motyka.

Galmm Čadca v číslach

Plocha závodu 9200 m2
Výrobná plocha 3759 m2
Administratívna budova 400 m2
Ročná výrobná kapacita lakovne 1 200 000 m2
Investícia 5,7 milióna eur
Zamestnanosť 70 – 100 ľudí

 

Možno aj v Ružomberku

„Automobilky plánujú výrobu s predstihom a chcú poznať kapacitné možnosti a technickú pripravenosť dodávateľov vopred. Aktuálne už spracovávame cenové ponuky na výrobu v rokoch 2022 až 2023. Nadnárodné spoločnosti riešia dodávateľov v rámci celej Európy, nielen zo Slovenska. Naša konkurencia je celoeurópska,“ vysvetľuje konateľ spoločnosti.

Spoločnosť uvažovala nad postavením nového závodu aj v Ružomberku.

„Tu doma sme zažili silnú snahu o diskreditáciu firmy, čo sa ukázalo ako neopodstatnené. Štátne kontrolné orgány s ich vlastnými meraniami potvrdili, že spĺňame všetky legislatívne požiadavky. Koniec-koncov, dôkazom toho sú naši klienti. Oni u nás vykonávajú audity a vystavujú nám certifikáty. Bez dodržania podmienok, napríklad aj spomínaného environmentu, by sme pre nich nemohli  dodávať,“ vysvetľuje Martin Motyka a dodáva: „Galmm s rozvojom neskončil, otázne je, kde to bude.“

Priestory spoločnosti Galmm v Čadci.

Ružomberská spoločnosť Galmm pôsobí na slovenskom a európskom trhu už 28 rokov. Špecializuje sa na povrchovú úpravu kovov a pokovovanie materiálov, ktoré predlžujú životnosť a zároveň zvyšujú kvalitu a úžitkové vlastnosti výrobkov. Galmm ponúka komplexné služby v oblasti povrchovej úpravy kovov galvanickým zinkovaním, zliatinovým zinkovaním, galvanickým cínovaním, fosfátovaním a najnovšie už aj elektrolytickým a práškovým lakovaním.

PR článok