Lyžiarske stredisko Malinô Brdo je dnes mimo prevádzky

Kabínková lanovka dnes nepremáva. Foto: skipark.sk
Prevádzkari ružomberského lyžiarskeho strediska museli prvý raz po 15 rokoch odstaviť kabínovú lanovku kvôli silnému vetru. Zrušilo sa aj sobotné celoslovenské 5. kolo lyžiarskych pretekov žiakov.

Z dôvodu nepriaznivého počasia a silného vetra museli prevádzkari najväčšieho lyžiarskeho strediska v dolnom Liptove Malinô Brdo pristúpiť k pozastaveniu prevádzky a odstaveniu kavínkovej lanovky v sobotu 4. februára.

V dnešný deň sa malo konať aj celoslovenské 5. kolo lyžiarskych pretekov žiakov, ktoré preložili na nedeľu 5. februára. ,,Kvôli silnému vetru je stredisko mimo prevádzky, z tohto dôvodu sú zrušené aj preteky v lyžovaní, ktoré sa mali konať v sobotu 4. februára,” uviedli zo strediska a dodali, že z tohto dôvodu bude v nedeľu 5. februára uzatvorená časť zjazdovky 1a.

Nočné skiaplové preteky budú

Napriek zlému počasiu však obľúbený nočný výšľap Malinô Brdo Night Skialp Challenge 2023 nezrušili. Hromadný štart pretekov je naplánovaný na 16:30.

Zdroj: skipark.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.