Majster privíta vicemajstra

Ružomberské basketbalistky čaká mimoriadne náročný zápas v Piešťanoch. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v stredu o 17:00 h stretnutie 2. kola Niké extraligy žien proti Piešťanským Čajkám. Liptáčky sa budú snažiť prekvapiť obrovského favorita a potrápiť ho na jeho vlastnej palubovke.

Ružomberčanky začali novú sezónu basketbalovej Extraligy úspešne, keď v 1. kole zdolali v domácom prostredí v dramatickom stretnutí ŠBK Šamorín 70:65 a úspešne vstúpili do nového ligového ročníka, v ktorom obhajujú strieborné medaily.

Hneď v 2. kole sa fanúšikovia ženského basketbalu môžu tešiť na veľký šláger v kúpeľnom meste, aj keď si na neho museli o pár dní viac počkať. Duel Piešťan s Ružomberkom bol pôvodne naplánovaný na 8. októbra, no napokon sa kvôli priamemu prenosu RTVS Šport uskutoční až o štyri dni neskôr.

Premiérový Slovenský titul

V minulej sezóne odohral Ružomberok s Piešťanskými Čajkami v rámci všetkých súťaží až 10 zápasov, pričom lepšiu vzájomnú bilanciu majú Piešťany, ktoré vyhrali 6 duelov, oproti štyrom na strane „Ruže“.

Piešťanské Čajky zásluhou finálovej výhry nad Ružomberkom (3:1 na zápasy) získali premiérový Slovenský titul v dejinách klubu. Zároveň tým ukončili trojročnú nadvládu „Ruže“ v Slovenskej lige a stali sa historicky len tretím klubom, ktorý uspel v najvyššej súťaži v ére samostatnosti.

Napriek finálovej prehre však Liptáčky neostali v ostatnej sezóne bez trofeje. Po štvrtýkrát v dejinách klubu získali Slovenský pohár, keď vo finále porazili práve Piešťany.

Favoritom sú Piešťany

V kádri MBK Ružomberok došlo po skončení vlaňajšieho ročníka k viacerým zmenám a dres aktuálneho vicemajstra Slovenska si oproti ostatnej sezóne neoblieka až 7 hráčok. Napriek tomu nemožno mladý a neskúsený tím Juraja Suju odpisovať z boja o popredné priečky, aj keď prioritou „Ruže“ je v tomto ročníku účasť v skupine o titul.

Naopak, v tíme aktuálneho slovenského majstra nedošlo počas leta k výraznejším hráčskym zmenám a tak sú Piešťany opätovne najväčším ašpirantom na zisk majstrovského titulu. Svoju púť za jeho obhajobou začali víťazne, keď v úvodnom kole zdolali Sláviu Banská Bystrica 76:56.

Náročný program „Ruže“

Basketbalistky MBK Ružomberok majú na úvod sezóny poriadne nabitý program, keď v októbri odohrajú až šesť zápasov. Po stretnutí na pôde Piešťan odohrajú Liptáčky najbližší duel v sobotu 15. októbra o 15:30 h na domácej palubovke proti Popradu.

Následne nastúpia zverenkyne Juraja Suju proti nováčikovi CBK Košice (19. 10.). Zakrátko privítajú Ružomberčanky v Koniarni ambicióznu Sláviu Banská Bystrica (23. 10.). Aj v tomto prípade došlo k zmene termínu stretnutia.

Pôvodne sa mal duel odohrať v centre dolného Liptova v sobotu 22. októbra, ale z organizačných a technických dôvodov sa uskutoční o deň neskôr. Náročný októbrový program ukončí „Ruža“ na pôde Young Angels Košice (26. 10.).

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.