Malé psy vyhodili z auta a ušli

Foto: Ilustračené. Zdroj: pexels.com
Za uplynulé týždne bola hliadka Mestskej polície v teréne niekoľkokrát. Najskôr smerovali k mladým mužom, ktorí si robili diskotéku v kufri auta, následne pomáhali kamionistovi so zraneným okom, neskôr zachraňovali vyhodené psy na ulici.

Ružomberská Mestská polícia v prvých septembrových týždňoch pomohla pri vrátení viacerých stratených vecí. ,,V stredu 7. septembra to bola peňaženka s dokladmi, ktoré patrili 58-ročnému mužovi z Ružomberka. V nedeľu 4. septembra to bola taštička na doklady, ktorú si majiteľ nechal na zaparkovanom motorovom vozidle,“ priblížili straty a nálezy policajti.

Diskotéka v kufri auta

V prvý septembrový piatok – 2. septembra, hodinu pred polnocou, preverovala hliadka Mestskej  polície (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie, že na Ulici M. Madačova dochádza k porušovaniu nočného kľudu.

,,Hliadka našla v blízkosti nočného podniku zaparkované motorové vozidlo. V batožinovom priestore sedeli dvaja mladí muži, ktorí mali hlasno pustenú hudbu,“ Informoval Roman Jankovič z MsP v Ružomberku. Príslušníci MsP ich upozornili na protiprávne konanie a za priestupok proti verejnému poriadku majiteľovi vozidla, 20-ročnému Ružomberčanovi, uložili blokovú pokutu.

Neskôr mestskí policajti uložili blokovú pokutu aj 21-ročnému mužovi z Liptovského Mikuláša, ktorý na Ulici A. Bernoláka požíval alkohol na verejnosti. Takéto konanie je v rozpore so všeobecne záväzným nariadením mesta.

Vodič kamióna si poranil oko

V nedeľu 4. septembra v nočných hodinách požiadal MsP o pomoc vodič kamióna, ktorý prechádzal Ružomberkom, a ktorý odstavil kamión na parkovisku pri hlavnom ťahu. ,,Ako dôvod uviedol, že mu niečo padlo do oka a nemôže ďalej pokračovať v šoférovaní,“ uviedol Jankovič z MsP.

Hliadka na mieste zistila, že vodič ťahača smeroval na východné Slovensko, kde mal odviesť tovar. Pre zranenie oka ale nebol schopný ďalej pokračovať v jazde. Hliadka zobrala muža do služobného vozidla a odviezla do nemocnice na očné oddelenie.

Dvojica bez domova sa údajne pobila

V utorok 6. septembra večer preverovala hliadka MsP telefonické oznámenie na Ulici Plavisko. V autobusovej zastávke mal nejaký muž napádať ženu. ,,Hliadka po príchode našla dvoch bezdomovcov, 55- ročného muža a o rok mladšiu ženu. Obidvaja boli zjavne pod vplyvom a alkoholu,“ uviedla MsP. Hliadka sa rozprávala so ženou, tá však odmietla, že by ju mal priateľ napádať. ,,Odmietla vo veci ďalej konať, nič sa tam vraj nestalo,“ dodali policajti.

S dvojicou bezdomovcov sa hliadky stretli aj o deň neskôr, keď najprv preverovali oznámenie na Ulici Š. Moyzesa. Dvojica sa mala nachádzať vo vchode bytovky a požívať alkohol. Po upozornení museli schodište bytovky opustiť. O tri hodiny neskôr sa im podarilo dostať do vchodu na Ulici Vavra Šrobára. Aj teraz po upozornení hliadkou spoločné priestory bytovky opustili.

,,Touto cestou preto chceme pripomenúť najmä obyvateľom bytových domov, že s blížiacimi sa chladnými dňami je potrebné lepšie zabezpečiť vchodové dvere a neotvárať ich neznámym osobám,“ upozornili z MsP.

Z auta vyhodili dvoch psov

V stredu 14. septembra na MsP oznámili, že v Černovej niekto vyhodil z auta dva psíky. ,,Hliadka psov – yorkshírských teriérov odchytila, nepodarilo sa však zistiť bližšie informácie o vozidle, z ktorého ich mali vyhodiť,“ priblížili mestskí policajti.

Čip mal iba jeden psík, podľa ktorého policajti zistili telefónne číslo na majiteľa. ,,Majiteľovi sa na zistené telefónne číslo nepodarilo dotelefonovať, pretože číslo bolo neplatné,“ uviedla MsP.

Podľa ďalších informácií z čipu zistili, že zverolekár, ktorý psa pred dvoma rokmi ošetroval, je z Levíc. ,,Ten uviedol aj údaje o majiteľke, no ani tú sa nepodarilo kontaktovať,“ dodali policajti, ktorí psíkov nakoniec previezli do útulku v Bielom Potoku.

Zdroj: MsP

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.