Agresívny mladík bil všetkých naokolo

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Najskôr sa pobil s kamarátom, potom s dievčatami, nakoniec mal konflikt s párom, ktorý išiel okolo. Aj takéto prípady rieši mestská polícia, ktorá sa snaží podobným situáciám zabrániť.

Ranu „uštedril“ aj dievčatám

Príslušník Mestskej polície (MsP) v Ružomberku obsluhujúci kamerový systém si v piatok 13. januára večer všimol na Ulici Mlynská partiu mladých ľudí, ktorú tvorili dve dievčatá a dvaja mládenci. ,,Zaujalo ho správanie sa jedného z mladíkov, ktorý bol zjavne agresívny a snažil sa druhého chlapca napadnúť. V agresii sa mu snažili zabrániť dievčatá, no aj tie sa stali terčom jeho útokov,“ uviedol Roman Jankovič z MsP.

Na miesto preto vyslali motohliadku. Podľa mestských policajtov mal agresor medzitým konflikt aj s párom, ktorý išiel okolo. ,,Do príchodu hliadky sa síce konflikt skončil, no hliadka zistila, že agresívnym mladíkom je 19-ročný Ružomberčan. Predviedli ho na útvar mestskej polície, kde uviedol, že jeho agresívne správanie ovplyvnil požitý alkohol,“ spresnil Jankovič.

Za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu mu uložili blokovú pokutu v hornej hranici sadzby.

Partia opakovane rušila nočný kľud

V ten istý deň preverovali mestskí policajti telefonické oznámenie o porušovaní nočného kľudu na Ulici Štiavnická. ,,Bolo niekoľko minút po dvadsiatej druhej hodine, preto vyslaná hliadka 23-ročného nájomníka dôrazne upozornila na nočnú hodinu a poučila ho o uložení sankcie vo forme pokuty, pokiaľ bude aj naďalej porušovaný nočný kľud,“ priblížili mestskí policajti.

Podľa polície sa musela hliadka ani nie za polhodinu na Štiavnickú cestu vrátiť. ,,Po odchode policajtov sa mladý muž s partiou začal zabávať ešte hlučnejšie,“ dodali policajti. Tentokrát mu za priestupok proti verejnému poriadku uložili pokutu v hornej hranici sadzby.

Alkohol zaznamenali „len“ v štyroch prípadoch

V piatok 13. januára vykonala MsP vo večerných a nočných hodinách kontrolu požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov. Akcie sa zúčastnilo desať príslušníkov mestskej polície, ktorí postupne kontrolovali verejný poriadok v okolí nočných podnikov. Niektoré prevádzky, ktoré sú medzi mládežou najviac obľúbené, aj navštívili.

,,Počas večera kontrolovali 31 mladistvých. Pozitívny výsledok dychovej skúšky bol „iba“ v štyroch prípadoch. Iba v úvodzovkách uvádzame preto, lebo pri obdobných kontrolách býva aj viac ako 20 pozitívnych výsledkov dychových skúšok,“ vysvetlili policajti.

V tomto prípade išlo o troch mládencov z okresu Ružomberok vo veku 16 až 17 rokov. Tí mali v dychu od 0,46 po 1,13 promile. ,,Medzi pozitívne testovanými bolo aj 17-ročné dievča z okresu Poprad, u nej merací prístroj ukázal hodnotu 1,46 promile. Všetkých štyroch policajti odovzdali rodičom,“ uviedli z polície.

Mládenci požívali alkohol na verejnosti, čo je všeobecne záväzným nariadením zakázané a v prítomnosti rodičov im mestskí policajti uložili blokové pokuty. Ako sa k alkoholu dostala dievčina je vecou ďalšieho objasňovania. Zákazom požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov sa ďalej zaoberá poverený príslušník MsP, ktorý v zmysle zákona vec oznámi príslušným orgánom.

Po bitke krvácal z nosa

Za bieleho dňa v stredu 18. januára mestskí policajti na monitoroch kamerového systému spozorovali bitku na štrkovom parkovisku na Ulici Mlynská. Podľa mestskej polície sa na mieste nachádzali dvaja mladí muži a žena. Muži mali medzi sebou konflikt, pričom okoloidúci boli zjavne pohoršení takýmto konaním.

Hliadka sa na miesto dostavila do dvoch minút, konflikt ukončila a obnovila verejný poriadok. Pri kontrole totožnosti zistili, že nezhody medzi sebou mali dvaja 30-roční muži z okresu Ružomberok. Bola s nimi aj 36-ročná žena, takisto s trvalým bydliskom v okrese Ružomberok.

,,Jeden z účastníkov bitky sa zranil a krvácal z nosa. Hliadke uviedol, že ho má pravdepodobne zlomený,“ priblížila polícia. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu výtržníctva privolali hliadku Obvodného oddelenia Polície SR v Ružomberku, ktorá si vec prevzala.

Nájdené peniaze a podchladený muž v snehu 

V stredu 18. januára podvečer oznamovateľ na tiesňovú linku mestskej polície 159 telefonicky oznámil nájdenie finančnej hotovosti vo výške 100 eur.

„Peniaze sa nachádzali v bankomate SLSP pri nákupnom centre na Ulici Poľná. Hliadka mestskej polície hotovosť prevzala a zaevidovala v knihe nájdených vecí,“ informovali z MsP s tým, že nasledujúci deň hotovosť spolu s úradným záznamom odovzdali v pobočke SLSP na Ulici Bernolákova.

Vo štvrtok 19. januára dve hodiny po polnoci vyslali hliadku MsP na železničnú stanicu, kde mal podľa oznámenia ležať muž na zemi v snehu.

,,Hliadka našla na zemi 56-ročného bezdomovca. Bolo podozrenie, že muž je podchladený,“ uviedli policajti, ktorí vzhľadom na jeho zdravotný stav privolali zdravotníckych záchranárov. Tí ho previezli na vyšetrenie do nemocnice.

Zlodejka kozmetiky

Pracovník súkromnej bezpečnostnej služby (SBS) oznámil vo štvrtok 19. januára, že v nákupnom centre na Bystrickej ceste mali krádež. Išlo o krádež kozmetiky, ktorej sa mala dopustiť 36-ročná žena z okresu Ružomberok.

,,Pri pokladni sa snažila tovar vložiť do rukáva, z ktorého jej vypadol. Následne kozmetiku vložila do vrecka s ovocím. Bez zaplatenia za kozmetiku chcela z predajne odísť a vtedy ju zastavila SBS,“ priblížil okolnosti prípadu Jankovič.

Policajti následne museli v evidencii priestupkov preveriť, či podozrivá nebola za obdobný skutok za posledných dvanásť mesiacov postihnutá. Keďže takýto záznam nemala, mestskí policajti vyriešili priestupok proti majetku uložením blokovej pokuty v hornej hranici sadzby.

„Ak by podozrivá osoba takýto záznam mala, nešlo by už o priestupok, ale o podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže,“ dodala MsP.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.