Maloletý chlapec nafúkal jeden a pol promile

Ilustračná fotografia. Zdroj: canva.com

Krádež v obchode, alkohol na verejnosti či stratené veci. To je len časť prípadov, ktoré riešili v ostatnom období ružomberskí mestskí policajti.

V nedeľu 30. apríla po polnoci prechádzala Mestská polícia (MsP) v Ružomberku ulicou Mostová. Na parkovisku hotela si všimla verbálny konflikt dvoch mužov. Všetko nasvedčovalo tomu, že daný konflikt prerastie do fyzického napadnutia. „Hliadka oboch mladých mužov od seba oddelila, pričom obaja boli pod vplyvom alkoholu. Za účelom zistenia totožnosti boli dotyčné osoby predvedené na mestskú políciu, kde bolo zistené, že ide o 19-ročného mladíka z okresu Liptovský Mikuláš a 14-ročného chlapca z okresu Ružomberok,“ informoval Roman Jankovič z MsP.

Keďže aj maloletý bol značne pod vplyvom alkoholu, bola u neho vykonaná orientačná dychová skúška s pozitívnym výsledkom. Chlapec mal v dychu 1,56 promile: „Alkohol mu podal druhý predvedený mladík, za čo mu bola uložená pokuta v hornej hranici sadzby. Následne policajti telefonicky kontaktovali chlapcovu matku. Tá sa však na mestskú políciu nemohla dostaviť. Hliadka preto chlapca odviezla domov, kde si ho matka prevzala,“ objasnili ružomberskí policajti s tým, že porušením zákazu požívania alkoholu maloletou osobou sa naďalej zaoberajú.

Kradol v obchode, chytili ho

V piatok 28. apríla prijala mestská polícia telefonické oznámenie, že v nákupnom centre na Bystrickej ceste chytili zlodeja. Hliadka po príchode na miesto zistila, že podozrivým z krádeže je 58-ročný muž z Ružomberka.

„Ten sa z predajne pokúsil ukradnúť rôzne potraviny. Policajti v evidencii priestupkov zistili, že podozrivý nebol za obdobný čin v predchádzajúcom roku postihnutý,“ objasnili z polície. Z daného dôvodu bol priestupok proti majetku vyriešený na mieste uložením blokovej pokuty v hornej hranici sadzby.

Problémy s alkoholom

V poslednú aprílovú sobotu si mestskí policajti na ulici Podhora všimli ležať na zemi neznámeho muža. „Policajti zistili, že 50-ročný muž z Liptovského Hrádku je značne pod vplyvom alkoholu. Nebol však zranený a pomoc nepotreboval,“ ubezpečili z polície a dodali, že dotyčná osoba následne z miesta odišla.

V ten istý deň preverovali ružomberskí policajti podobné oznámenie aj na ceste na Malinô Brdo, kde v jednej zo zákrut našli ležať mladého muža. „Muža sa nám podarilo zobudiť, pravdepodobne si na mieste chvíľu oddýchol. Mladý, 22-ročný Ružomberčan, mal pri sebe prázdne fľaše od piva a fľašu vodky,“ ozrejmili z polície s tým, že po ich príchode sa dotyčná osoba pobrala smerom do mesta.

V utorok 2. mája kontaktovali mestskú políciu pracovníci ubytovaní v areáli bývalého Texicomu. V popoludňajších hodinách im do izby vošla podnapitá žena, ktorá tvrdila, že tam hľadá priateľa. „Tá po upozornení, že priateľ sa v izbe nenachádza, nechcela z nej odísť. V čase nášho príchodu 41-ročná žena z Kysúc sedela na stoličke a hrala sa s telefónom,“ uviedol Jankovič a doplnil, že hliadka ju následne vyviedla pred ubytovňu.

Nefunkčný kamión na moste

V utorok 2. mája v noci prechádzali mestskí policajti Nábrežím M. R. Štefánika. Na moste, v blízkosti čerpacej stanice, si všimli stáť kamión. „Policajti po príchode na miesto od vodiča zistili, že sa mu pravdepodobne zablokovali brzdy. Neúspešne sa pokúsil kontaktovať viacero mechanikov, ktorí sa zaoberajú opravou nákladných vozidiel,“ informovali z MsP.

Vodič sa pokúšal odstrániť poruchu, no zistil, že ide o vážnejší problém: „Vzhľadom na zníženú viditeľnosť hliadka miesto označila prenosným dopravným značením,“ ozrejmili z polície s tým, že napokon kontaktovali asistenčnú službu a poučili vodiča, aby vozidlo z hlavnej cesty odtiahol na stanicu.

Pozor na osobné veci

V sobotu 29. apríla bol prinesený na mestskú políciu mobilný telefón, ktorý bol nájdený na sídlisku Roveň. „Policajtom sa podarilo zistiť jeho majiteľku. Hliadka ju následne o nájdenom mobile informovala,“ uviedli muži zákona a doplnili, že stratený mobil si prišla dotyčná žena osobne prevziať.

Na ďalší deň bola na mestskú políciu prinesená peňaženka s dokladmi, ktorá bola nájdená na ulici Podhora. „Podľa dokladov mala peňaženka patriť mužovi z Ružomberka. Dotyčnú osobu sa nám v mieste trvalého bydliska nepodarilo zastihnúť,“ povedal Jankovič a dodal, že muž bol následne telefonicky kontaktovaný a stratené veci si prišiel prevziať.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.